دشان در تیم ملی فرانسه ماندگار شد؛ زیدان همچنان در انتظار

دیدیه دشان با وجود حذف فرانسه از یورو ۲۰۲۴، شغل خود را در تیم ملی این کشور حفظ کرد. فیلیپ دیالو، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه، از ادامه کار دشان تا جام جهانی ۲۰۲۶ خبر داد.

دیدیه دشان با وجود حذف فرانسه از جام ملت‌های اروپا به کارش در تیم ملی فرانسه ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، حذف از یورو 2024 به معنای پایان کار دیدیه دشان در تیم ملی فرانسه نخواهد بود و خروس‌ها دست کم تا جام جهانی آتی او را روی نیمکت خود خواهند دید. این خبر به معنای ادامه انتظار زین‌الدین زیدان برای کار در تیم ملی فرانسه خواهد بود.

دیدیه دشان حتی پیش از شروع بازی سه‌شنبه‌شب فرانسه هم با انتقادهایی از سوی رسانه‌ها روبه‌رو شده بود؛ چرا که تیمش نه‌تنها در جام ملت‌های اروپا در آلمان که در همه تورنمنت‌ها پس از جام جهانی 2018 در روسیه فوتبال جذاب و تماشاگرپسندی را ارائه نکرده است. این در حالی است که فرانسه به خاطر انبوه بازیکنان بااستعدادی که در اختیار دارد در یک دهه گذشته پیش از شروع هر تورنمنتی به عنوان مدعی مطرح بوده است. ناکامی‌های اخیر باعث شده است تردیدهایی برای ادامه حضور دشان در نیمکت تیم ملی فرانسه پدید آید. با این همه فیلیپ دیالو، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه، روز چهارشنبه، با پشتیبانی از دشان، از ادامه کار او در تیم ملی فرانسه خبر داد و به خبرنگار روزنامه ورزشی اکیپ گفت: «دلیلی نمی‌بینم قراردادش را لغو کنم.»

دشان اندکی پس از ناکامی در فینال جام جهانی 2022 قطر قراردادش را با تیم ملی فرانسه تا جام جهانی 2026 تمدید کرده بود.

دیالو با اشاره به این موضوع افزود: «نتایج اخیر به نفع او حرف می‌زنند. او به اهدافش دست یافته است.» فدراسیون فوتبال فرانسه پیش از شروع یورو 2024 رسیدن به نیمه‌نهایی این رقابت‌ها را هدف مد نظر خروس‌ها در نظر گرفته بود که با وجود همه انتقادها به آن دست یافته‌اند. به این ترتیب «دیدیه به ماموریتش ادامه خواهد داد.»

خود این مربی هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است و در نشست خبری پایان بازی با اسپانیا گفته بود این سوالی است که رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه باید به آن پاسخ بدهد. حال با اظهار نظر صریح دیالو همه چیز درباره آینده تیم ملی فرانسه به‌خوبی روشن شده است. او همچنین از بررسی مشترک نمایش فرانسه در یورو خبر داد تا «روشن شود مشکل بازی نیمه‌نهایی چه بوده و چگونه می‌شد به فینال رسید.»

به گفته دیالو «تیم هنوز در کنترل کامل دشان است. من در یک ماه اخیر رفتار حرفه‌ای و اشتیاق فراوان برای ارائه بهترین عملکرد را شاهد بودم. تیم ملی فرانسه باید با همین شیوه به کارش ادامه دهد. سرمربی به بهترین شکل ممکن تیم را در این رقابت‌ها هدایت کرد.»

چنانچه دشان قصدی برای کناره‌گیری از سمتش نداشته باشد، زین‌الدین زیدان باید همچنان منتظر بماند. سال‌هاست از او به عنوان مربی آتی تیم ملی فوتبال فرانسه یاد می‌شود. زیدان که در دو دوره حضورش روی نیمکت رئال مادرید عملکردی درخشان را به ثبت رساند، از تابستان 2021 تاکنون هدایت هیچ تیمی را نپذیرفته است. پس از جام جهانی گذشته خبرهای زیادی درباره علاقه فراوان او برای کار در تیم ملی فوتبال فرانسه شنیده شد ولی این اتفاق دست کم تا تابستان 2024 رخ نداده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر