تشکیل کارگروه ۱۵ نفره برای انتخاب وزیر ارشاد

کارگروه ویژه انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۵ عضو دارد و تا به امروز، ۶ گزینه برای سکانداری وزارت فرهنگ و ارشاد در جلسات مطرح و بررسی شده است.

کارگروه فرهنگ دولت چهاردهم با ریاست علیرضا تابش و دبیری حمید سیدی، کار خود را از اوایل هفته آغاز کرده است. مطابق آنچه اعلام شده، پنج کارگروه برای تشکیل کابینه پزشکیان شکل گرفته است و بر اساس شنیده‌های خبرنگار چارسو فرهنگ، کارگروه انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلوتر از مابقی کارگروه‌ها جلساتش را شکل داده و با کارشناسان و صاحبنظران حوزه فرهنگ و هنر دیدار و گفتگو داشته است.
 
به گزارش روزنامه فرهیختگان، کارگروه ویژه انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، 15 عضو دارد و تا به امروز، 6 گزینه برای سکانداری وزارت فرهنگ و ارشاد در جلسات مطرح و بررسی شده است. از این تعداد، دو نفر بعد از بررسی نهایی، مورد توافق همه اعضا قرار نگرفتند. احتمالا تا اواخر هفته آینده، 5 گزینه پیشنهادی وزارت ارشاد به رئیس‌جمهور معرفی می‌شوند.
 
مسعود پزشکیان برای تشکیل کابینه خود، کمیته‌هایی را مشخص کرده و برای هر وزارتخانه، یک کارگروه شکل گرفته است. پزشکیان، دو شرط برای افراد پیشنهادی مطرح کرده است؛ نخست اینکه سه نفر از میان پنج گزینه پیشنهادی برای هر وزارتخانه باید از چهره‌های جدید و بدون سابقه وزارت باشند و همچنین میانگین سنی کابینه پیشنهادی از 55 بیشتر نباشد.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر