گردشگری سبز به روش دانمارکی‌ها

جمهوری پالائو نیز سال ۲۰۱۷، تعهدنامه پالائو را ایجاد کرد که گردشگران باید هنگام ورود به کشور آن را امضا کنند و شامل حفاظت از جزایر آن می‌شود. یوتل فرانسه نیز به بازدیدکنندگانی که از تمیزکاری آسیب‌زای هر روز اتاق خود در هتل صرف‌نظر می‌کنند، اعتباری برای غذا و نوشیدنی ارائه می‌دهد.

کپنهاگ، پایتخت و قطب گردشگری دانمارک، با هدف تبدیل گردشگری به نیرویی مثبت برای تغییر در زمینه پایداری، به گردشگران شرکت‌کننده در فعالیت‌های سبز پاداش می‌دهد.

به گزارش ایمنا، مقاصد گردشگری در سراسر جهان در حال آزمایش شیوه‌های خلاقانه برای ارتقای مسئولیت‌پذیری زیست‌محیطی و مشارکت بازدیدکنندگان در هدف خود هستند. برای مثال در مالاما هاوایی مسافران می‌توانند با داوطلب شدن در فعالیت‌های زیست‌محیطی از تخفیف هتل یا یک شب اقامت رایگان بهره‌مند شوند.

جمهوری پالائو نیز سال 2017، تعهدنامه پالائو را ایجاد کرد که گردشگران باید هنگام ورود به کشور آن را امضا کنند و شامل حفاظت از جزایر آن می‌شود. یوتل فرانسه نیز به بازدیدکنندگانی که از تمیزکاری آسیب‌زای هر روز اتاق خود در هتل صرف‌نظر می‌کنند، اعتباری برای غذا و نوشیدنی ارائه می‌دهد.

کپنهاگ دانمارک نیز یک برنامه آزمایشی راه‌اندازی کرده است که به‌منظور پایدار شدن گردشگری، به گردشگرانی که در راستای سبز شدن شهر در فعالیت‌های پایداری شرکت می‌کنند، هدایایی از جمله کایاک‌سواری، اسکی، قهوه یا شیرینی دانمارکی رایگان می‌دهد.

گردشگری سبز به روش دانمارکی‌ها

سبز شدن گردشگری در کپنهاگ

گردشگران کپنهاگ می‌توانند با اقداماتی هم‌چون جمع‌آوری زباله‌های پلاستیکی و تحویل آن‌ها به کارگاه گالری ملی دانمارک یا جابه‌جایی در شهر با دوچرخه‌سواری یا استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی با ارائه عکس و بلیت، 20 دقیقه زمان اضافی برای اسکی روی شیب مصنوعی سقف نیروگاه دریافت کنند یا به گردش رایگان در بزرگ‌ترین باغ شهری شمال اروپا، یا باغ تاریخی موزه کارن بلیکسن بپردازند و از صرف یک غذای گیاهی یا ورودی موزه رایگان لذت ببرند.

هدف دانمارک تبدیل گردشگری به نیرویی مثبت برای تغییر در زمینه پایداری، همچنین تجربه‌ای به یادماندنی و سرگرم‌کننده است و به جای متهم کردن افراد به رفتار مسئولانه یا سرزنش آن‌ها برای کوتاهی کردن، به رفتار خوب پاداش می‌دهد.

طرح آزمایشی این کشور تا یازدهم آگوست ادامه خواهد داشت و بسته به میزان موفقیت آن، می‌تواند تابستان آینده با فعالیت‌های بیشتر و برای مدت طولانی‌تری دوباره اجرا شود.

گردشگری سبز به روش دانمارکی‌ها

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر