دلار ۲ کانال سقوط کرد/ نرخ دلار تا مردادماه به چه عددی می‌رسد؟

قیمت دلار روز چهارشنبه با کاهش ۵۰۰ تومانی در کریدور پنجم یک پله عقب‌نشینی کرد.

دلار 2 کانال سقوط کرد/ نرخ دلار تا مردادماه به چه عددی می‌رسد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با وجودقیمت دلار روز چهارشنبه با کاهش 500 تومانی در کریدور پنجم یک پله عقب‌نشینی کرد. این‌که به نظر می‌رسید سیاست‌گذار قصد دارد با ارزپاشی از رکود محرم بهره بگیرد و دلار را در کف قیمت نگه دارد اما معامله‌گران و کارشناسان اقتصادی ریتم کاهشی این اسکناس را مقطعی می‌دانند و معتقدند روند تقاضا بازار ارز را صعودی خواهد کرد.

قیمت دلار در پنجمین روز کاری هفته جاری با کاهش 500 تومانی بازگشایی شد و در نیمه بالایی کانال هشتم از کریدور پنجم معامله شد.

تجارت‌نیوز در گزارشی نوشت: بازار ارز بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات در روز شنبه 16 تیر بر مدار کاهش قیمت قرار گرفته است. این ریتم نزولی هر چند نوسانات بزرگی ندارد اما طی همین پنج روز توانسته نزدیک به دو هزار تومانی از ارزش دلار کم کند.

به نظر می‌رسد ارزپاشی سیاست‌گذار، خوش‌بینی نسبت به آینده سیاسی با انتخاب دکتر پزشکیان، رکود محرم و کاهش انتظارات تورمی دست در دست هم داده تا قیمت دلار کاهشی شود.

پیش بینی قیمت دلار

معامله‌گران با وجود روند متعادل عرضه و تقاضا، کاهش بیشتر قیمت دلار را همراه با تقاضا می‌دانند. آنها معتقدند بازار ارز ماه‌های رکودی سال را پشت‌سر گذاشته و ریتم کاهشی نهایتا تا نیمه مرداد دوام دارد.

کارشناسان اقتصادی کف قیمت دلار را نیمه کریدور پنجم می‌دانند و معتقدند دلار بیش از این توان افت ندارد و رشد تقاضا و منابع ارزی کشور نیز امکان کاهش بیشتر را برای بازارساز فراهم نمی‌کند. آنها معتقدند تزریق اخبار مثبت فروشنده‌های بیشتری را روانه بازار ارز می‌کند؛‌ اما در میان‌مدت این ریتم نزولی دوام نخواهد داشت.

تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند یکی از دلایلی که کارشناسان روند قیمت دلار در بلندمدت را صعودی پیش‌بینی می‌کنند رشد خروج سرمایه از کشور است. هر چند این خروج سرمایه به خاطر رکود بازارهای مولد و بازارهای سرمایه، مسکن و سهام مقداری افت کرده اما نسبت به افزایش قیمت دلار آلارم می‌دهد.

درهم از کاهش دلار حمایت نکرد

گفتنی است قیمت درهم روز چهارشنبه روی رقم 16 هزار و 110 تومانی ایستاد و با فراز و فرود محدود در نهایت با قیمت روز سه‌شنبه بسته شد. قیمت تتر با افت 700 تومانی روی رقم 59 هزار 50 تومانی ایستاد.

پوند انگلیس با کاهش 550 تومانی روی قیمت 75 هزار و 510 تومانی معامله شد و یورو نیز کاهش 500 تومانی داشت و روی رقم 63 هزار و 800 تومانی به کار خود پایان داد.

گفتنی است اسکناس دلار روز چهارشنبه با رقم 46 هزار و 459 تومان و حواله دلار نیز با رقم 43 هزار و 379 تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

223225

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر