ارتباط بین مصرف گوشت فرآوری شده با ابتلا به دیابت

نتایج تخمین زد که کاهش ۳۰ درصدی در مصرف گوشت قرمز به تنهایی - تقریبا یک چهارم پوند در هفته – می‌تواند از بیش از ۷۳۲هزار مورد دیابت، ۲۹۱هزار و ۵۰۰ مورد بیماری قلبی و ۳۲هزار و ۲۰۰ مورد سرطان روده پیشگیری کند.

ارتباط بین مصرف گوشت فرآوری شده با ابتلا به دیابت

نتایج پروژه شبیه‌سازی بین‌المللی جدید نشان داد با کاهش 30 درصدی مصرف گوشت فرآوری‌شده بیش از 350هزار مورد دیابت در ایالات‌متحده طی 10 سال به همراه 92هزار و 500 مورد بیماری قلبی و 53هزار و 300 مورد سرطان روده بزرگ از بین خواهد رفت.

هلث گزارش کرد، بر اساس نتایج تحقیق جدید دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل ایالات‌متحده، اگر همزمان مصرف گوشت قرمز  نیز به میزان 30 درصد کاهش یابد فواید سلامتی آنها حتی بیشتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا، لیندسی جاکس، محقق این تحقیق اظهار کرد کاهش مصرف گوشت توسط سازمان‌های ملی و بین‌المللی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای توصیه شده است.

او در بیانیه خبری ادینبورگ افزود نتایج تحقیق ما نشان می‌دهد که این تغییرات در رژیم‌های غذایی می‌تواند مزایای سلامتی قابل‌توجهی داشته باشد.

نتایج تخمین زد که کاهش 30 درصدی در مصرف گوشت قرمز به تنهایی - تقریبا یک چهارم پوند در هفته – می‌تواند از بیش از 732هزار مورد دیابت، 291هزار و 500 مورد بیماری قلبی و 32هزار و 200 مورد سرطان روده پیشگیری کند.

محققان دریافتند مردان سفید پوست و کسانی که سالانه 25هزار تا 55هزار دلار درآمد دارند بیشترین سود را از این رژیم غذایی دریافت خواهند کرد.

محققان در این تحقیق از داده‌های نظرسنجی بهداشتی دولت ایالات‌متحده برای شبیه‌سازی اثرات سلامتی ناشی از کاهش مصرف گوشت استفاده کردند.

آنان ریزشبیه‌سازی خود را به‌عنوان اولین موردی توصیف کردند که اثرات کاهش این مصرف را بر پیامدهای سلامتی متعدد در ایالات‌متحده تخمین زد. این تحقیق تاثیر کاهش‌ها را از 5تا 100 درصد محاسبه کرد.

محققان خاطرنشان کردند تحقیقات دیگر تاثیر مصرف سطوح بالای گوشت‌های فرآوری شده در رژیم غذایی را با بیماری‌های مزمن مرتبط دانستند، اما تعداد کمی از آنها تاثیر آن را بر چندین پیامد سلامتی بررسی کرده‌اند.

محققان می‌گویند یافته‌های آنان مبنی بر اینکه با کاهش گوشت قرمز بیشتر از کاهش مصرف گوشت‌های فرآوری شده از بیماری‌ها پیشگیری می‌شود، توضیح آسانی دارد؛ آمریکایی گوشت قرمز بیشتری یعنی میزان 47 گرم در روز (1.66 اونس) مصرف می‌کنند که در مقابل 29 گرم (1.02 اونس) مصرف گوشت فرآوری شده روزانه است.

آنان خاطرنشان کردند که تخمین‌های آنان باید با احتیاط تفسیر شود، زیرا اطلاعات کمتری در مورد تاثیر گوشت قرمز فرآوری‌نشده بر خطر بیماری مزمن وجود دارد.

آنان گفتند که در این مورد به تحقیق بیشتری نیاز است.

این یافته‌ها در نشریه The Lancet Planetary Health منتشر شده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر