جراحی زیبایی بینی
خرید از آمازون
جراحی زیبایی بینی
خرید از آمازون

در سال ۹۳ صورت گرفت؛

تولید ۱۲ محصول نرم‌افزاری در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

گروه حوزه‌های علمیه: مسئول پروژه نشر دیجیتال اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گزارشی از انتشار دیجیتال منشورات و آثار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) محمود متین‌فر گفت: فعالیت در حوزه تولید نرم‌افزارهای موبایلی از سال گذشته آغاز شده و 12 محصول در سال 93 تولید و عرضه گردید که شامل مجموعه سیاست متعالیه از منظر حکمت متعالیه، معرفی آثار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مقدمه‌اى بر حکمت سیاسى متعالیه، درآمدی بر اخلاق فلسفی در حکمت متعالیه، مفهوم شناسی حکمت متعالیه، سیره سیاسى پیامبر اسلام(ص)، حیات /حکمت و حکومت پیامبر(ص)، امام خمینى(ره)براى نسل سوم، نهضت علمى و فرهنگى از نگاه امام خمینى(ره)، وظایف روحانیت ازنگاه امام خمینى (ره)، انسان کامل از نگاه امام خمینى(ره) و آثار با موضوع امام خمینی(ره) است.

وی همچنین به تولید دو نرم‌افزار دانشنامه مهدویت و نرم افزار قرآنی سراج اشاره کرد که به‌صورت رایگان عرضه شده است.

متین فر بیان داشت: نرم افزار دانشنامه مهدویت به مناسبت ایام نیمه شعبان و با همکاری پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی تولید شد که از سه بخش گفتمان مهدویت(شامل سخنرانی و مقالاتی ارزشمند از اندیشمندان و بزرگان دین و مهدی پژوهان)، فرهنگنامه مهدویت (در حدود 200 مدخل به صورت الفبایی در  بیان مباحث مهدوی نوشته حجت الاسلام خدامراد سلیمیان) و پرسمان مهدویت (پرسش و پاسخ در حوزه مهدویت بصورت دسته بندی شده اثر حجت‌الاسلام خدامراد سلیمیان) تشکیل شده و تاکنون بیش از 2000 دانلود در بازار داشته است.

کارشناس نرم‌افزار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ادامه گفت: به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان نیز نرم‌افزار قرآنی سراج در اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه و با همکاری مرکز فرهنگ و معارف قرآن تولید شد که از مهمترین محتوا و امکانات این نرم‌افزار می‌توان به متن قرآن کریم،7 ترجمه فارسی،3 ترجمه به زبان‌های خارجی،  دو تفسیر المیزان و نمونه، ترتیل 6 قاری برجسته بصورت کامل،  ترتیل بیش از 70 قاری به‌صورت آیه به آیه،اشاره کرد.

متین فر تصریح کرد: مشاهده متن قرآن همراه با ترجمه بصورت زیرنویس، گرافیک انیمیشینی زیبا، امکان دانلود مستقیم صوت‌های قرآن و تفسیر، نمایش متن قرآن بر اساس شماره جزء و آیه، امکان به اشتراک گذاری متن، ترجمه و تفسیر آیه از طریق پیامک و شبکه‌های اجتماعی،7 فونت متفاوت قرآنی و فارسی از دیگر محصولات تولید شده است.

وی در ادامه بر آمادگی کامل اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه جهت تولید نرم افزارهای موبایلی با همکاری مراکز و پژوهشکده‌های پژوهشگاه تاکید نمود.

متین‌فر در پایان ضمن اعلام انتشار نسخه موبایلی کتاب پوشش و تغذیه در سیره معصومان بیان کرد: طبق سیاست و برنامه‌ریزی تعریف شده و تاکید ریاست محترم پژوهشگاه، از این پس هر هفته شاهد عرضه و ارائه کتب موبایلی جدید از آثار پژوهشگاه خواهیم بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان