روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ادعای ژاپن/ داروی آزمایشی که یک روزه آنفلوآنزا را درمان می‌کند

شرکت داروسازی ژاپنی در میان یکی از بدترین سال‌های شیوع آنفلوآنزا در جهان اعلام کرد دارویی آزمایشی را در اختیار دارد که می‌تواند ویروس این بیماری را در عرض یک روز نابود کند

ادعای ژاپن/ داروی آزمایشی که یک روزه آنفلوآنزا را درمان می‌کند

شرکت داروسازی ژاپنی در میان یکی از بدترین سال‌های شیوع آنفلوآنزا در جهان اعلام کرد دارویی آزمایشی را در اختیار دارد که می‌تواند ویروس این بیماری را در عرض یک روز نابود کند.

به گزارش به نقل از همشهری آنلاین، براساس گزارش ساینس الرت،‌ شرکت داروسازی شیونوگی ادعا دارد داروی "بالوزاویر ماربوکسیل" (baloxavir marboxil) که هنوز وارد بازار نشده‌است، سرعت عمل بالاتری از تمامی داروهای آنفلوآنزا در جهان دارد و تنها یک دوز از این دارو می‌تواند در عرض یک روز ویروس را نابود کند.

در فاز سوم درمان بالینی این دارو که سال گذشته انجام شد،‌میانگین زمانی که دارو ویروس را از بین می‌برد 24 ساعت اعلام شد درحالی که این مدت زمان در یکی از رایج‌ترین داروهای آنفلوآنزا در جهان 72 ساعت است. مدت زمان از بین رفتن نشانه‌های بیماری در افرادی که دارونما مصرف کرده‌بودند نیز 96 ساعت است.

به گفته محققان ژاپن، سرعت ایجاد حس بهبود در بیمارانی که این داروی جدید را مصرف کرده‌اند نسبت به بیمارانی که داروی دیگری مصرف کرده‌بودند بالاتر بوده‌است و همچنین توانایی واگیردار بودن ویروس نیز پس از مصرف داروی جدید از بین می‌رود.

داروی جدید از کشفیاتی که در حین ساخت داروی ضدایدز انجام گرفته بهره برده‌است و نوعی متفاوت از آنزیم‌ها را هدف گرفته و مانع‌ از حساس شدن سلول‌ها نسبت به عفونت‌های ویروسی می‌شود. فایده دیگر این دارو تک دوز بودن آن است، در مقایسه با داروی oseltamivir که برای پنج روز دو دوز از آن باید به بدن بیمار برسد، این یعنی بیمار تنها کافی است یکبار یک عدد قرص را مصرف کند تا بیماری‌اش درمان شود و نیازی به گذراندن دوره درمان که ممکن است در اثر استفاده نادرست دارو به مقاومت ویروسی منجر شود، نخواهد داشت.

دولت ژاپن در ماه فوریه مجوز آزمایش بالینی این داروی جدید را که برای نابودی هر دونوع A و B ویروس آنفلوآنزا ساخته شده‌است، صادر کرد و این به آن معنی است که دارو به زودی به مرحله تولید انبوه و فروش خواهد رسید. فروش این دارو تا ماه می در ژاپن آغاز شده و توزیع جهانی آن به زودی آغاز خواهد شد.


نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر