روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ختم دادرسی پرونده موسوم به فرش، گلیم وگبه کرمانشاهان

سومین و آخرین روز محاکمه‌ی پرونده، در حالی برگزار شد که دو جلسه قبلی دادگاه با قرائت کیفر خواست و تشریح آن توسط دادستان، ارائه نظر کارشناسان حاضر در جلسه، استماع بیانات وکلای مدافع شکات و متهمین سپری شده بود

دانیال هودرجی معاون رئیس کل دادگستری استان و سخنگوی پرونده مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان در گفتگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: رئیس شعبه سوم دادگاه کیفری یک کرمانشاه مطابق بند ت ماده 359 آیین دادرسی کیفری پس از فراخوان متهم به جایگاه، به ایشان تفهیم اتهام کرده و خواست راجع به قبول یا رد اتهامات منتسب اظهار نظر کرده و دفاعیات خود را به محضر دادگاه ارائه کند.

هودرجی ادامه داد: وی در حالی که بار‌ها تذکرات قانونی دادگاه را در خصوص پرهیز از فرافکنی و طفره رفتن در پاسخگویی دریافت کرد از اتهامات خود دفاع کرد که در همین رابطه، مدعی العموم نیز به کرات از دادگاه خواست که به متهم برای انحراف از مسیر پاسخگویی تذکر دهند تا مشخصا به سئوالات جواب دهند.

متاسفانه متهم علی رغم آسیب‌های مالی و روانی که برای مالباختگان ایجاد کرده و بیش ار یکسال است که آن‌ها را به سرگردانی دچار کرده در مقابل اسناد و مدارک موجود مبنی بر حیف و میل اموال مردم و مستندات ارائه شده دادستانی از پذیرش حقیقت سر باز زد و اثری از اهتمام او برای کمک به حل مشکل شکات فراوانش به چشم نمی‌خورد.

به شیوه جلسات پیشین، در این جلسه نیز تعداد دیگری از کارشناسان، خبرگان و مطلعین اقتصادی، مالی و پولی در رشته‌های مختلف عملیات‌های بانکی، فرش و ... حضور یافتند و مواردی را برای حضار و دادگاه توضیح دادند.

دادگاه با اختیار حاصل از ماده 369 آیین دادرسی کیفری پس از یک تنفس نیم ساعته، دادرسی را ادامه داد که در نهایت و پس از هشت ساعت محاکمه، در سومین جلسه دادگاه پس از اخذ آخرین دفاعیات متهمین ختم رسیدگی را اعلام کرد.

هودرجی در پایان گفت: مطابق ماده 404 ناظر به ماده 374 قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه یک هفته زمان دارد تا رای خود را درباره این پرونده صادر کند و در نهایت با مهلت سه روزه مندرج در ماده 378 در همان قانون برای تایپ رای انشا شده و تبدیل آن به دادنامه، یعنی حداکثر تاده روز پس از اختتام دادرسی، طرفین پرونده را در جریان تصمیم نهایی خود قرار دهد.

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر