روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نگاهی بر فعالیت‌های کارگردان طلا و مس؛

کارگردان فیلم بوسیدن روی ماه ۵۹ ساله شد/تولد همایون اسعدیان در یک روز بخصوص+عکس

همایون اسعدیان نویسنده و کارگردان سینمای ایران که آثاری همچون "طلا و مس" را در کارنامه دارد، امروز شمع تولد ۵۹ سالگی خود را خاموش خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، همایون اسعدیان نویسنده و کارگردان سینمای ایران که آثاری همچون "طلا و مس" را در کارنامه دارد، امروز شمع تولد 59 سالگی خود را خاموش خواهد کرد.

همایون اسعدیان در سال 1337 خورشیدی در اصفهان به دنیا آمد. فعالیت هنری را از سال 1353 با ورود به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با شرکت در کلاس‌های آموزش فیلمسازی و ساختن فیلم‌های 8 م.م. آغاز کرد.

همایون اسعدیان

در سال 1357 به دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک وارد شد و به تحصیل در رشته سینما پرداخت و سالها در خانه سینما به فعالیت صنفی در بخش های مختلف پرداخت.

وی فعالیت در سینمای حرفه‌ای را با عکاسی فیلم "دبیرستان" آغاز کرد و نخستین فیلم خود نیش را در سال 1373 کارگردانی کرد. فیلم طلا و مس با پرداختی زیبا و ساده اما تأثیر گذار، فیلمی پویا و تأمل‌برانگیز در کارنامه فیلمسازی او می‌باشد.

همایون اسعدیان

یک روز بخصوص (1395)، بوسیدن روی ماه (1390)، ده رقمی (1387)، طلا و مس (1387)، آخر بازی (1379)، شوخی (1378)، شب روباه (1375)، مرد آفتابی (1374) و نیش (1373) از جمله آثاری هستند که اسعدیان تاکنون کارگردانی آن‌ها را بر عهده داشته است.

همایون اسعدیان

اسعدیان تاکنون تنها یکبار برای فیلم "آخر بازی" توانسته دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند اما در سایر دوره ها اکثراً ناکام مانده است.

 

 

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر