روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آیا سقوط ‎فضاپیمای چینی سیزده بدر ایرانیان را تهدید می‌کند + فیلم

ایستگاه فضایی تیان‌گونگ-۱ چین که در حال سقوط است احتمالا بین بامداد ۱۲ فروردین تا ظهر ۱۳ فروردین وارد جو زمین خواهد شد و گفته می‌شود ‎ایران نیز در ناحیه ‎سقوط قرار دارد.

آیا سقوط ‎فضاپیمای چینی سیزده بدر ایرانیان را تهدید می‌کند + فیلم

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ بنا به اعلام مهندسان فضایی چین، بقایای فضاپیمای چینی "تیان گونگ 1" روز دوشنبه وارد جو زمین شده و  روی زمین سقوط  خواهد کرد. این فضاپیما با سرعت بیش از 26 هزار کیلومتر در ساعت در حال سقوط است و احتمالا روز دوشنبه به جو زمین خواهد رسید.

بنا به اعلام آژانس ملی فضایی کره جنوبی پیش بینی می شود  این فضاپیما 10.4 متری (34 فوتی) بین ساعت 5.12am  تا 1.12 pm دوشنبه به وقت سئول ( 8.12 pm یکشنبه تا 4.12 am  دوشنبه به وقت GMT ) وارد جو زمین شود.

هنوز مکان دقیق این فضاپیما مشخص نیست اما بنا به اعلام آژانس فضایی اروپا تمام نقاط زمین که در عرض جغرافیایی 43 درجه شمالی تا 43 درجه جنوبی ( از نیوزلند تا ایالت غرب میانه آمریکا) قرار دارند می تواند محل سقوط این فضاپیما باشد. ایران نیز به دلیل قرار گرفتن در این عرض‌های جغرافیایی در ناحیه سقوط  این فضاپیما قرار گرفته است.

اگرچه پکن روز جمعه اعلام کرده بود که بخش های بزرگ این فضاپیما روی زمین سقوط خواهد کرد، بسیاری از کارشناسان فضایی معتقدند که قسمت زیادی از این فضاپیما حین ورود به جو زمین سوخته و نابود خواهد شد.

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر