تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

تأکید "چین، پاکستان و افغانستان" بر همکاری‌های اقتصادی-امنیتی

چین، پاکستان و افغانستان در اجلاس سه جانبه که در اسلام‌آباد برگزار شد، تأکید و توافق کردند که با همکاری سه جانبه می‌توان پیشرفت اقتصادی و امنیت منطقه را تضمین کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، چین، پاکستان و افغانستان به توافق رسیدند که با همکاری سه جانبه می‌توان پیشرفت اقتصادی و امنیت منطقه را تضمین کرد.

«لو کانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانس خبری خود گفت: چین نهایت تلاش خود را برای رفع اختلافات و راغب کردن افغانستان و پاکستان جهت همکاری سه جانبه به کار خواهد برد.

وی افزود: افغانستان و پاکستان در اجلاس سه جانبه که در اسلام‌آباد برگزار شد توافق کردند که برای مبارزه با تروریسم،برقراری امنیت پایدار،اجرای طرح‌های کریدور اقتصادی چین و اهداف مشترک همکاری می‌کنند.

نشست سه جانبه پاکستان، افغانستان و چین با هدف توافق درباره مسائل امنیتی و راهکارهای افزایش همکاری اقتصادی سه شنبه در اسلام‌آباد برگزار شد.

در این دور از مذاکرات ژنرال ناصرجنجوعه مشاور امنیت ملی، تهمینه‌ جنجوعه معاون وزیر امور خارجه پاکستان به نمایندگی از این کشور و سفرای افغانستان و چین شرکت کردند.

این در حالی است که وزرای امورخارجه‌ افغانستان، چین و پاکستان چندی پیش نشستی با محور مسئله صلح و مبارزه با تروریسم در پکن، پایتخت چین گرد هم آمدند.

برگزاری نشست های سه جانبه بین افغانستان،پاکستان و چین ابتکاری با هدف توسعه همکاری های مشترک بوده است که اولین نشست آن درسال 2014 برگزار شد.

این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که دولت چین دو پروژه بزرگ شامل کریدور اقتصادی با پاکستان و طرح یک کمربند یک جاده را به طور جدی در دستور کار خود قرار داده است.

از نظر چین اجرای نهایی این دو پروژه بزرگ موجب رونق اقتصادی کشورهای منطقه خواهد شد.

گفتنی است چین با افغانستان و پاکستان روابط خوبی دارد و پیش از این پکن بارها اعلام کرده که آماده هر نوع همکاری در راستای صلح افغانستان است.

/

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر