روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

درخواست رسمی اروپا از آمریکا درباره تحریم های ایران

وزاری انگلیس، فرانسه و آلمان با ارسال نامه‌ای به مقامات آمریکا ضمن تأکید بر پایبندی این ۳ کشور به توافق هسته‌ای از آمریکا خواستند تا شرکت‌های حاضر در ایران را تحریم نکند.

تأکید سه کشور اروپایی بر پایبندی خود به توافق هسته‌ایبه گزارش گروه بین‎‌الملل خبرگزاری میزان، وزرای انگلیس، فرانسه و آلمان با ارسال نامه‌ای به مقامات آمریکا ضمن تأکید بر پایبندی این 3 کشور به توافق هسته‌ای از آمریکا خواستند تا شرکت‌های حاضر در ایران را تحریم نکند.

در این نامه که روز 4 ژوئن نوشته شده، دیپلمات‌های سه کشور اروپایی بر تعهد کشور‌های خود مبنی بر اجرای توافق هسته‌ای با ایران، از آمریکا خواسته‌اند تا شرکت‌های اروپایی حاضر در ایران را از تحریم‌های ثانویه معاف کند.

وزرای خارجه و اقتصاد آلمان، انگلیس و فرانسه با ارسال این نامه خواستار معافیت از تحریم‌های ثانویه ایران برای شرکت‌های اروپایی در بخش‌هایی از جمله دارویی، بهداشت و درمان، انرژی، خودرو، حمل‌ونقل هوایی، زیرساخت و بانکداری شدند.

در این نامه که به امضای «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز رسیده و رویترز امروز چهارشنبه به آن دست یافته آمده است: خروج ایران از توافق هسته‌ای می‌تواند موجب بی‌ثباتی بیشتر در منطقه‌ای شود که بروز بحران بیشتر در آن فاجعه‌آمیز خواهد بود.

دونالد ترامپ در روز 8 می‌طی یک سخنرانی ضمن تکرار ادعا‌های بی‌اساس خود علیه ایران، خروج آمریکا از توافق هسته‌ای را اعلام کرد و وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز اعلام کرد که تحریم‌های مربوط به فروش، عرضه، تأمین یا انتقال گرافیت، فلزات خام و نیمه ساخته مانند آلومینیوم و فولاد و نیز صادرات یا نرم‌افزار برای یکپارچه‌سازی فرآیند‌های صنعتی به ایران و یا از ایران به خارج را بازمی‌گرداند.

 

 

 
نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر