روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

پس از رای فیفا بر میزبانی آمریکا؛

امید مراکش برای میزبانی جام جهانی فوتبال در دوره‎های بعد

پس از سال ۱۹۹۴، جام جهانی فوتبال بار دیگر به آمریکای شمالی باز می‌گردد؛ این در حالی است که مراکش هنوز ناامید نشده و می‌خواهد برای میزبانی دوره‌های بعد تلاش کند.

امید مراکش برای میزبانی جام جهانی فوتبال در دوره‎های بعد

به گزارش خبرگزاری مهر، آمریکای شمالی(کانادا، آمریکا و مکزیک) میزبان جام جهانی 2026 خواهد بود. آنها توانستند 134 رای فیفا را از آنِ خود کنند در حالی که مراکش تنها 65 رای به دست آورد. قطعا پشتوانه مالی و شرایط آمریکا باعث شد خیلی ها آن را به مراکش ریسکی ترجیح دهند. در این جام جهانی و بنا بر رای فیفا 48 تیم حضور خواهند داشت.

مراکش با وجودیکه شانس خود را برای میزبانی جام جهانی 2026 از دست داده، خوذ را برای کسب میزبانی در دوره های بعد آماده می کند.

کنگره فیفا روز گذشته در شهر مسکو برگذار شد تا آمریکا بتواند پس از سال 1994 بار دیگر میزبانی جام جهانی را بر عهده بگیرد.

رای فدراسیون های فوتبال عمومی بود، در حالی که در گذشته میزبانی جام های جهانی 2018 روسیه و 2022 قطر در سال 2010 و به طور کاملا پنهان انجام گرفت.

«فوزی لکیا» رئیس فدراسیون مراکش تاکید کرد که این شکست باعث ناامیدی آنها نخواهد بود. وی در این باره افزود: هدف کشور من این است که کار روی فوتبال را ادامه دهد و روزی به رویایمان که میزبانی جام جهانی است برسیم.

آفریقای جنوبی در میان ده کشور آفریقایی بود که از رای دادن به مراکش امتناع کرد. دیگر کشورها شامل غنا، زیمباوه، موزابیک و نامیبیا می شوند.

مراکش روی حمایت کشورهای آفریقایی حساب ویژه ای باز کرده بود اما به نظر در این میان ده کشور نظر دیگری داشتند.

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر