روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با میزان خبر داد

تشکیل ۲۲ گروه گشت و بازرسی در حوزه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها/ تهیه و نصب ۸۵۰ تابلو‌ هشدار سیل

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی با تشریح اقدامات انجام شده در زمینه حفاظت از اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها گفت: ۲۲ گروه گشت و بازرسی در حوزه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها با استفاده از توان بخش خصوصی به منظور حضور مستمر در مسیر رودخانه‌ها برای پیشگیری و جلوگیری از تصرف آن‌ها تشکیل شد.

غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در خصوص اقدامات انجام شده در حفاظت از اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها اظهار کرد: 22 گروه گشت و بازرسی در حوزه حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها با استفاده از توان بخش خصوصی به منظور حضور مستمر در مسیر رودخانه‌ها برای پیشگیری و جلوگیری از تصرف آن‌ها تشکیل شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان کرد: 42 فقره سند مالکیت به مساحت 1307 هکتار برای رودخانه‌های کشف رود و ارداک با هدف تثبیت مالکیت دولت، پیشگیری و جلوگیری از تصرفات اشخاص حقیقی و حقوقی پیشگیری و اخذ شد.

وی اذعان کرد: حدود هزار کیلومتر از نقشه‌های حد بستر و حریم رودخانه‌ها در نقشه‌های کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک به منظور پیشگیری و جلوگیری از صدور سند برای اراضی بستر رودخانه‌ها به نام اشخاص حقیقی و حقوقی جانمایی شد.

صادقی در ادامه بیان کرد: حد بستر و حریم رودخانه‌ها به طول 300 کیلومتر نشانه گذاری شده و تابلو‌های هشدار سیل در طول رودخانه‌ها به تعداد 850 عدد تهیه و نصب شده است.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: طرح‌های ساماندهی به طول 146 کیلومتر توسط شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی مطالعه و اجرا شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر