تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

۴ ماده غذایی فوق العاده برای سلامت چشم

حفظ سلامت چشم برای همه انسان ها ضروری و لازم است. مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین های A و C، فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها، اسیدهای چرب امگا ۳ و مواد معدنی می توانند برای سلامت چشم مفید واقع شوند.

حفظ سلامت چشم برای همه انسان ها ضروری و لازم است. بسیاری از افراد از مشکلات چشم مانند دوربینی، نزدیک بینی یا آب مروارید رنج می برند. گاهی اوقات این شرایط بر اساس روند پیری بوده و کاملا طبیعی است. با این حال برخی از عادت های مضر نیز می تواند بر سلامت چشم تاثیر گذار باشد. اما آیا از بینایی و سلامت چشم خود مراقبت می کنید؟ در ادامه مطلب با 4 ماده غذایی فوق العاده برای سلامت چشم آشنا خواهید شد.

سلامت چشم

 

1. سبزیجات دارای برگ سبز

سبزیجات دارای برگ سبز به دلیل آنتی اکسیدان های طبیعی که در آنها وجود دارد از سلامت چشم محافظت می کنند.  اسفناج، کلم بروکلی، کلم پیچ و ... سبب افزایش سلامت چشم شما می شود. این امر به خاطر وجود ویتامین A در آنها است که باعث محافظت از قرنیه می شود. ویتامین های دیگری مانند لوتئین نیز توسط این سبزیجات برای بدن تامین می شود که چشم ما را از نور ماوراء بنفش محافظت می کند.

 

2. هویج

هویج غنی از ویتامین A و یکی از بهترین مواد غذایی برای سلامت چشم می باشد. به علت کمبود ویتامین A، سلول های میله ای چشم ها می توانند از بین بروند. این می تواند به مشکلات دید در افراد سالم منجر شود. مقادیر کم ویتامین A با مصرف بتا کاروتن جبران خواهد شد. هویج یکی از ماده های غذایی سرشار از  بتا کاروتن است. پس شما باید قطعا هویج را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 

3. فلفل دلمه

آنها یک منبع عالی از ویتامین A و C هستند. همانطور که در بالا ذکر شد، ویتامین A به حفظ سلول های چشم کمک می کند. علاوه بر این ویتامین C می تواند به کاهش خطر عفونت چشم کمک کند و آنتی اکسیدان قوی در برابر پیری سلولی است. فلفل دلمه همچنین غنی از ویتامین B6، لوتئین، زاکسنتین، بتا کاروتن و لیکوپن است. همه این مواد مغذی باعث افزایش سلامت چشم شما می شود. بنابراین فلفل دلمه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

 

4. توت فرنگی

توت فرنگی یک ماده غنی از ویتامین C می باشد. آنتی اکسیدانی که بدن شما نیاز دارد تا چشم را سالم نگه دارد و از بیماری های مرتبط با التهاب و پیری جلوگیری نماید. آنتی اکسیدان های مختلف در توت فرنگی ها می تواند به پیشگیری از مشکلات چشم مانند چشم های خشک و اختلال بینایی کمک کند. مصرف توت فرنگی روزانه می تواند خطر ابتلا به بیماری های چشم را کاهش دهد. 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر