روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان؛

روحانی: دولت اجاره مسکن موقت آسیب دیدگان را خواهد پرداخت/ برنامه‌های بازسازی باید بر مبنای تکرار سیل تدوین شود

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان با اشاره به اینکه  کار بخشهای دولتی در ترمیم زیرساختهای آسیب دیده کم نظیر است، گفت: اینکه بیماری مسری و فراگیر در مناطق سیلزده نداریم، مورد توجه سازمان بهداشت جهانی است، برق 1145 روستای استان لرستان بر اثر سیل قطع شد و اکنون فقط 6 روستا برق ندارند و از 961 روستا، فقط بازسازی شبکه آبرسانی 3 روستا باقیمانده است.

روحانی با ابراز امیدواری برای  بازسازی واحدهای مسکونی در کوتاهترین زمان، اظهارداشت: لوازم زندگی آسیب دیدگان از سیل باید سریعتر و در حد متعارف تامین شود.تمام امکانات دولتی و عمومی در خدمت اسکان موقت و مناسب باشند؛ دولت اجاره مسکن موقت آسیب دیدگان را خواهد پرداخت.

 

وی ضمن تبریک میلاد با سعادت منجی عالم بشریت امام زمان(عج)،  گفت: امام خمینی(ره) در اوایل انقلاب اسلامی در سال 57 بیان کردند که امسال سال پرنعمت و در عین حال پرزحمتی بود،  از لحاظ نعمت خداوند ، سال 57 بهترین سال تاریخ ایران بود و در عین حال اعتصابات، اعتراضات، اقتصادی وجود داشت. امسال نیز برای کشور سالی پرنعمت و پرزحمت است.

رئیس جمهور اظهارداشت: نزول باران یعنی حیات ، نشاط و بقاء و نسبت به سال‌های قبل رقم بسیار بالایی به حجم ذخایر آبی کشور در مقایسه با سال‌های گذشته اضافه شد. به عبارتی حدود 480 میلیارد متر مکعب آب وارد سرزمین ایران شد.

روحانی ادامه داد: اگر بخواهیم یک متر مکعب از آب دریا را در کنار ساحل شیرین نماییم در حدود 4 الی 5 هزار تومان هزینه خواهد داشت اما خداوند با سیل اخیر، سرمایه، ثروت و نعمت بزرگی را در اختیار ما قرار داد.

رئیس جمهور با اشاره به تماس تلفنی با استاندار لرستان در 12 فروردین ماه و هنگام بروز سیل در پلدختر، گفت: در آن شب پس از قطع ارتباطات تلفنی با پلدختر بسیار برای مردم این شهر نگران شدیم. در تماس تلفنی مجددی که صبح روز بعد  انجام شد متوجه شدم باوجود خسارات مالی بسیار سنگین ، خسارت جانی آن سیل نداشته است.

روحانی همچنین به تشکیل هیأت بلندپایه از اساتید و متخصصین برای بررسی سیل و سیلاب در ایران اشاره و تأکید کرد: گزارش علمی و ملی سیلاب های اخیر طی شش ماه ارائه خواهد شد .

رئیس جمهور گفت: برخی به روند سدسازی‌ها در دهه‌های گذشته و همچنین دولت یازدهم ایراد می‌گرفتند که نباید قضاوت‌های سال‌های قبل را فراموش کنیم و امروز شاهد بارندگی بی‌نظیری طی یکصد سال اخیر در 25 استان به صورت همزمان بودیم تا جایی که یک استان معین نیز خود گرفتار سیلاب می‌شد و نمی‌توانست به استان همجوار کمک نماید.

این خبر درحال تکمیل است...

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر