روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تغییر کشور سازنده قطعات خودرو با لیزر

خبرگزاری فارس: محمدعلی اسفنانی مدیرکل تعزیرات استان تهران، درباره آخرین وضعیت پرونده‌ خودروسازان نزد سازمان تعزیرات گفت: 17 هزار پرونده شکایت از خودروسازان در تعزیرات استان تهران ثبت شده است که با پیگیری‌های متعدد توانستیم رضایت 12 هزار شاکی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جلب کنیم.

وی افزود: تخلفات خودروسازان همچنان زیاد است و مردم همچنان در حال ثبت شکایت هستند لذا ما آمادگی رسیدگی به این پرونده‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم.

مدیرکل تعزیرات استان تهران تصریح کرد: متأسفانه بخش قابل توجهی از پرونده‌های تشکیل‌شده در تعزیرات با موضوع قاچاق مربوط به قاچاق تجهیزات پزشکی است.

** برخورد قاطع تعزیرات با کالای قاچاق و کالای تقلبی

وی با بیان اینکه در موضوع قاچاق تجهیزات پزشکی، تعزیرات دو موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به صورت قاطع به منظور رسیدگی و برخورد قرار داده است افزود: استفاده از کالاهایی که قاچاق شده و همچنین کالاهای تقلبی، مواردی است که با حساسیت زیادی از سوی تعزیرات پیگیری می‌شود.

اسفنانی گفت: برای بررسی برخی از پرونده‌های قاچاق تجهیزات پزشکی تا اتاق عمل هم موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کرده‌ایم؛ چراکه برخی از این تجهیزات استفاده شده در بدن بیماران مانند ایمپلنت‌ها، پلاک‌ها و... متأسفانه تقلبی بوده و ما با شدت تمام با این اقدام قاچاقچیان مقابله خواهیم کرد.

** نظارت بر بازار تجهیزات پزشکی با 270 هزار قلم

وی افزود: گردش مالی تجهیزات پزشکی قاچاق نجومی است و چون تعداد زیادی هم دارد رسیدگی به آن سخت است به طوری که ما هم‌اکنون 270 هزار قلم تجهیزات پزشکی داریم و به همین دلیل پیگیری این موضوع به دلیل گستره فراوان آن بسیار سخت است، لذا نظارت بر آن هم مشکلات فراوانی دارد.

مدیرکل تعزیرات استان تهران اظهار داشت: ما شاهد اضافه دریافت بیمارستان‌ها، پزشکان و مراکز درمانی از بیماران هستیم که بر همین اساس هم تعزیرات استان تهران با جدید این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال کرده است. لذا از مردم می‌خواهم از رسانه‌ها و مطلعین می‌خواهم به یاری تعزیرات در این خصوص بیایند.

اسفنانی خاطرنشان کرد: متأسفانه ما شاهد اضافه دریافتی از بیماران در مطب‌ها از سوی پزشکان و منشی‌ها هستیم و برخورد با این موضوع هم در دستور کارمان قرار دارد.

** واردات قطعه خودرو از چین و تغییر برند به نام ژاپن و کره

وی درباره قاچاق قطعات خودرو و قطعات تقلبی هم اظهار داشت: ما شاهد حجم زیادی از قاچاق قطعات خودرو نیستیم این درحالی است که ما با واردات قطعات دست دو خودرو مواجه هستیم که وقتی این قطعات در برخی از خودروها مورد استفاده قرار گیرد هم تخلف بوده و هم با جان مردم بازی می‌شود.

مدیرکل تعزیرات استان تهران گفت: اخیرا چند پرونده در مورد قطعات خودرو تشکیل شده است که با برخورد جدی تعزیرات هم مواجه شده است به طوری که آنها کالای تقلبی چینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که ممکن است از طرق قانونی وارد کشور شده باشد با جعل برند مواجه شده است.

اسفنانی در مورد جزئیات این موضوع تصریح کرد: با استفاده از چاپگرهای لیزری کشور سازنده قطعه وارداتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از چین به ژاپن و یا کره جنوبی و یا برخی کشورهای دیگر تغییر نام داده‌اند که برخی از این قطعات مانند بلبرینگ بسیار حساس است.

** قاچاق لوازم خانگی کاهش پیدا کرده

وی خاطرنشان کرد: برخورد تعزیرات با قطعات تقلبی خودرو و استفاده از قطعات دست دوم در خودروها به نام قطعه اصلی با برخورد جدی تعزیرات حکومتی مواجه شده و جرایم کلانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای متخلفین در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل تعزیرات استان تهران درباره تخلفات حوزه لوازم خانگی هم تصریح کرد: چندی پیش با قاچاق عمده لوازم خانگی مواجه بودیم اما به دلیل اعمال نظارت مناسب در بازار تعداد آنها کمتر شده است. 

اسفنانی گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه اخیر شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی ایرانی با افزایش تولید و بهبود مناسب خط تولیدشان توانسته‌اند بازار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خوبی پوشش دهند. البته ما امیدواریم میزان تولید شرکت‌های لوازم خانگی ایرانی کفاف بازار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدهد تا اگر هم نیاز به واردات بود، بسیار جزئی بوده و قاچاق آن به صرفه نباشد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر