تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

موسوی‌زاده تأکید کرد؛

لزوم نوسازی زیرساخت‌های فاضلاب اهواز

عضو شورای عالی استان‌ها گفت: زیرساخت‌های فاضلاب اهواز در پی سیل فروردین سال ۹۸ آسیب دیده است.

لزوم نوسازی زیرساخت‌های فاضلاب اهواز
لزوم نوسازی زیرساخت‌های فاضلاب اهواز

سید محسن موسوی‌زاده عضو شورای عالی استان‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وقوع سیل در استان خوزستان در ابتدای سال 98 گفت: امکان پیشگیری از این سیل از ماه‌ها قبل وجود داشت، اما این کار انجام نشد و مردم فدای بی تدبیری مسئولان شدند.

عضو شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه هزاران هکتار گندم‌زار، باغات، نخلستان و مزارع مردم به همراه دام‌هایشان بر اثر این سیل از بین رفت، تصریح کرد: اگرچه خسارت بزرگی به مردم وارد شد، اما اراده آن‌ها برای خودکفایی کشور سبب شد امسال میزان تولید گندم نسبت به سال قبل افزایش چشمگیری یابد و خوزستان مقام اول کشور را کسب کند.

موسوی‌زاده خاطر نشان کرد: با وجود تمام خسارت‌هایی که وارد شد، مردم برای دریافت خسارات خود بین بانک‌ها و ادارات سرگردان هستند.

او با بیان اینکه راه‌های ارتباطی روستایی در پی سیل سال گذشته تخریب شدند، گفت: آسیب‌دیدگی وسایل نقلیه مردم به خاطر وضعیت راه‌ها همچنان ادامه دارد.


بیشتر بخوانید: جریان گم‌شدن 2 هزار مبتلا به ایدز در سیل خوزستان حقیقت دارد؟


عضو شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه لایروبی نکردن رودخانه‌ها در زمان مناسب این حوادث را رقم زد، افزود: سیلی که در ابتدای سال 98 به وقوع پیوست، رسوبات رودخانه‌ها را بیشتر کرده و بعد از این حادثه هم اقدامات اساسی برای لایروبی انجام نشده است و اگر از سال 99 نیمی از بارندگی‌های سال 98 را داشته باشیم، حوادثی مشابه اتفاق می‌افتد.

موسوی‌زاده با ابراز تأسف از اینکه فاضلاب اهواز معضلی بزرگ برای این استان شده است، تصریح کرد: سیل خوزستان فشار جدی به تأسیسات قدیمی و فرسوده آب شهر اهواز وارد کرده و کمتر خیابانی وجود دارد که مشکل سرریز فاضلاب نداشته باشد.

او با بیان اینکه طغیان فاضلاب و تخریب کانال‌های آن مشکلات جدی برای شهر ایجاد کرده است، گفت: به گفته کارشناسان و پزشکان حوزه بهداشت ادامه این وضعیت مردم را گرفتار بیماری می‌کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر