روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بازگشت بیش از ۱۴۰۰ ایرانی از قطر به کشور

سفارت جمهوری اسلامی ایران در قطر اعلام کرد که با همکاری دولت این کشور و برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۴۰۰ نفر از هم وطنان مقیم در قالب ۹ پرواز به کشور بازگشته اند.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه روز یکشنبه با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که پس از شیوع بیماری کرونا در قطر و اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه در این کشور با دولت قطر جهت رفع مشکلات هموطنان عزیز اقدامات و پیگیری‌های لازم را به عمل آورده و خوشبختانه دولت قطر نیز همکاری لازم را مبذول داشته است.

بر اساس این اطلاعیه، در راستای تسهیل بازگشت هم میهنان عزیز به کشور با پیگیری‌های به عمل آمده تاکنون 9 مجوز پروازی اخذ و بیش از 1400 نفر از هموطنان به کشور باز گشته اند و پیگیری‌های لازم برای اخذ مجوز‌های پروازی جدید ادامه دارد.

سفارت ایران افزود: در حال حاضر تعدادی زندانی ایرانی در زندان‌های قطر وجود دارند که بخش کنسولی سفارت تا پیش از بروز بحران کرونا درخواست‌های آنان را به صورت مستقیم و مستمر پیگیری کرده است. با عنایت به اینکه به دلیل اقدامات پیشگیرانه در زندان‌ها ملاقات با زندانیان ممنوع می‌باشد رسیدگی به درخواست‌ها و شرایط آن‌ها از طرق لازم صورت پذیرفته و موضوع عفو یا انتقال این افراد به کشور با مسوولین ذیربط قطری دنبال شده است.

به دلیل ابتلای برخی زندانیان زندان مرکزی دوحه به ویروس کرونا موضوع انتقال هموطنان زندانی با جدیت در دستور کار قرار گرفته است و شرایط رفاهی و بهداشتی آن‌ها به طور مستمر در تعامل با مسوولین قطری پیگیری می‌شود.

اطلاعیه تاکید کرد که در آخرین دیدار بخش کنسولی سفارت، مقامات قطری تاکید کردند که سلامتی و شرایط رفاهی کلیه زندانیان ایرانی مناسب بوده و هیچگونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر