روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نوری المالکی: در زمان سقوط موصل، ایران و روسیه به ما کمک کردند

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از پایگاه المعلومه، نوری المالکی، نخست‌وزیر پیشین عراق امروز (پنج‌شنبه) از جزئیات جدیدی درباره سقوط موصل به دست داعش خبر داد.

او گفت: سقوط موصل با ایجاد توطئه در داخل ارتش عراق برای عقب‌نشینی نیرو‌های آن و سرنگونی هر نیرویی که تلاش کند مقابل گروه‌های تروریستی بایستد، محقق شد.

نوری المالکی افزود: همزمان با بحران سوریه میدان‌های تحصن در عراق به پادگان‌هایی تا دندان مسلح تبدیل شد و پس از نزدیک شدن دمشق به سقوط، گروه‌های تروریستی برای سرنگونی حکومت در بغداد، وارد عراق شدند.

او توضیح داد تا زمانی که او در رأس دولت بود، واشنگتن به هیئت عراقی ابلاغ کرده بود که برای مقابله با داعش به بغداد سلاح نمی‌دهد در حالی که ایران و روسیه برای پشتیبانی از ارتش عراق و الحشد الشعبی، در‌های انبار‌های اسلحه ارتش خود را به روی بغداد باز کردند.

نخست وزیر پیشین عراق گفت: آمریکایی‌ها نمی‌خواستند که ما در میدان پیروز شویم و ما حتی یک کلمه از آن‌ها نشنیدیم که داعش و کشور‌هایی را که در کنار تروریسم ایستاده بودند یا تحصن‌هایی که جاده بین‌المللی را برای یک سال تمام بسته بودند، محکوم کنند.

او گفت دولت آمریکا پس از تصمیم دولت برای اخراج کلیه نیرو‌های آمریکایی از کشور، برای مجازات او از هرج و مرج تروریستی در عراق استقبال کرد.

رئیس ائتلاف دوله القانون عراق افزود: من یک سال پیش از ورود داعش، درباره توفان سیاه طائفه‌گری و نیز شکاف در ارتش عراق هشدار داده بودم.

گروه تروریستی داعش در سال 2014 به موصل، مرکز استان نینوی و دومین شهر بزرگ عراق واقع در 400 کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد و از آنجا به سوی دیگر مناطق پیشروی کرد که با مقابله نیرو‌های عراقی و الحشدالشعبی پس از 4 سال از چنگ تروریست‌ها آزاد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر