روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مخالفت با برگزاری برخی مراسم محلی در محرم

خبرگزاری تسنیم: دکتر ایرج حریرچی در گفت وگویی تلویزیونی درباره برگزاری مراسم در ایام محرم گفت: شیوه نامه‌هایی که ما تهیه کردیم با هماهنگی هیئت ها، سازمان تبلیغات اسلامی و متولیان بوده و خطوط قرمز آن نیز مشخص شده است؛ اصل تجمع، خلاف دستورالعمل‌های بهداشتی است، اما به مردم اطمینان می‌دهیم که هیئت‌ها این پروتکل‌ها را کاملاً رعایت خواهند کرد و بهترین الگو برای رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی خواهند شد.

وی با اشاره به تنوع عزاداری در مناطق مختلف کشور تصریح کرد: مراسمی مانند قالی شویان، نخل گردانی، دسته‌های طبل و سنج و طشت گذاری را نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: بهترین ناظر رعایت پروتکل‌های بهداشتی خود هئیت‌ها خواهند بود. ما سه هدف اصلی داریم یکی این که بزرگداشت شعائر اسلامی باید صورت بگیرد، دوم این که خط قرمز ما سلامتی مردم است و ان شاءالله آخر محرم طوری خواهد شد که حتی یک شیعه نیز تب نکند و سوم این که از روش‌های نوین عزاداری که در تلفیق با فاصله گذاری اجتماعی است مانند شعار «هر خانه یک حسینیه» باید استفاده کرد.

حریرچی در پاسخ به این سؤال که نظارت بر برگزاری این مراسم چگونه خواهد بود، تصریح کرد: ما حدود 80 هزار هیئت رسمی داریم و طبق هماهنگی انجام شده با این هیئت ها، ریاست سازمان تبلیغات اسلامی مسئولیت اعلام موارد و نظارت بر این مسئله را خواهد داشت و مسئولین هیئت‌ها و مردم نیز ناظرین رعایت شیوه نامه‌ها خواهند بود و ما نیز 8000 نیروی نظارتی داریم.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: دیده می‌شود که مردم در مورد برخی مسائل مانند هیئت‌ها حساسیت به خرج می‌دهند، اما پاساژ رفتن و شمال رفتن شان سرجای خودش است؛ در بازدیدی که چند روز پیش از بازار داشتم دیدم که در یک اتاق کوچک چندنفر بدون ماسک هستند، اما دغدغه آن‌ها برگزاری مراسم محرم است؛ باید با همدلی و یکرنگی سه هدف مذکور را محقق کنیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان