روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

حق شناس در تذکرپیش از دستور:

خبرنگاری از آسیب پذیر‌ترین مشاغل است

عضو شورای شهر تهران گفت: خبرنگاری شغلی است که به عنوان مشاغل سخت شناخته شده و یکی از آسیب پذیر‌ترین مشاغل است.

خبرنگاری از آسیب پذیر‌ترین مشاغل است

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکلات اقتصادی سبب شده وضعیت موسسات خبری اسفناک باشد لذا در این فضا موسسات مطبوعاتی و حوزه‌های خبری باید مراقبت بیشتری از همکاران خبری خود داشته باشند تا این عزیزان این شرایط را با سختی کمتری طی کنند تا ما حضور خبرنگاران را به عنوان صدای آزاد مردم همچنان در کنار خود داشته باشیم.

او افزود: بنده می‌خواستم این روز را به نمایندگی از همه همکارانم و به عنوان ریاست کمیسیون فرهنگی شورا تبریک بگویم که ریاست شورا و سخنگوی شورا این زحمت را کشیدند و من دوباره این روز را به خبرنگاران عزیز تبریک می‌گویم.

حق شناس در ادامه افزود: با این وجود نکته‌ای که خیلی نگران کننده است بحث مشکلات اقتصادی است و این در حالی است که موضوع شیوع ویروس کرونا نیز اثرات جدی و منفی بر حوزه مطبوعات گذاشته و موسسات خبری و مجلات این روز‌ها وضعیت اسفناکی دارند و متاسفانه این وضعیت به خبرنگاران نیز منتقل شده است.

وی ادامه داد: خبرنگاران عزیز در تمام این سال‌ها به عنوان چشم و گوش مردم در تمام شرایط کار کردند لذا در این شرایط نباید آسیب ببینند.
حق شناس افزود: خبرنگاری شغلی است که به عنوان مشاغل سخت شناخته شده و یکی از آسیب پذیر‌ترین مشاغل هستند و هر لحظه جان و سلامتی و ایمنی شان را در معرض خطر قرار می‌دهند تا بتوانند آگاهی و روشنایی را به مردم منتقل کنند.

وی ادامه داد:، اما در ایران وضعیت خبرنگاران بدتر است چرا که خطوط قرمز نانوشته و مشکلاتی که به طور غیر قانونی برای خبرنگاران ایجاد می‌شود سبب شده مشکلات آنان در ایران بیشتر از دیگر نقاط دنیا باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مشکلات اقتصادی سبب شده وضعیت موسسات خبری اسفناک باشد لذا در این فضا موسسات مطبوعاتی و حوزه‌های خبری باید مراقبت بیشتری از همکاران خبری خود داشته باشند تا این عزیزان این شرایط را با فراغت بیشتری طی کنند تا ما حضور خبرنگاران را به عنوان صدای آزاد مردم همچنان در کنار خود داشته باشیم.

ییشتر بخوانید

خبرنگاری پر چالش‌ترین شغل امروز

آخرین مهلت پرداخت عوارض و شارژ حساب کاربرى خبرنگاران اعلام شد

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان