تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

وزیر رفتن دانش آموزان به مدرسه را به والدین سپرد

باشگاه خبرنگاران جوان: محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز بنده به سوال چهار نفر از نمایندگان درباره مسائل آموزش و پرورش پاسخ دادم، معتقدم هرچقدر موضوعات و مسائل به فهم مشترکی برسیم اداره انجام کار‌ها راحت‌تر خواهد بود.

حاجی میرزایی گفت: دو نفر از نمایندگان از پاسخ به سوالات قانع شدند و قرار شد که مابقی سوالات در ادامه حل شود.

وی گفت: اجرای سند 2030 در آموزش و پرورش پس از فرمایش رهبر معظم انقلاب موضوعیتی نداشته و کاملاً کنار گذاشته شده و است، ما سند تحول بنیادین را در دستور کار خود قرار داده ایم. سند بنیادین تحول حاصل تجربیات 40 ساله ایران بوده که مبنای کار‌های مهم قرار دارد و در جهت تحقق آن گام برمیداریم.

حاجی میرزایی تاکید کرد: هر کسی که در جریان اجرایی 2030 قرار گرفت ما را مطلع کند، ما قطعاً با این موضوع برخورد خواهیم کرد چراکه این سند نقشی در برنامه‌های ما نخواهد داشت.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس از یکم بهمن اظهار کرد: ما پیشنهادی در ستاد ملی کرونا مطرح کردیم چراکه از بابت آموزش دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی نگران هستیم و مطمئن بودیم که شیوه تعلیم‌های مجازی بتواند آموزش‌های آن‌ها را تکمیل کند، بنابراین پیشنهاد دادیم که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این دانش آموزان به مدرسه بیایند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: قانون مدارسی که دانش آموزان زیر 50 نفر داشته و همچنین هنرستان‌هایی که برای تکمیل کار‌های عملی خود نیازمند حضور در مدارس هستند می‌توانند در مدارس حضور پیدا کنند، البته مسئولان و خانواده‌ها نگرانی‌هایی دارند که پیشنهاد داده شد خانواده‌ها در این راستا مختار باشند، اجرای این سیاست از فردا ابتدای بهمن در صورت صلاحدید خانواده‌ها انجام خواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر