تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار

هفته شانزدهم لیگ برتر؛

تداوم صدرنشینی پرسپولیس با شکست سایپا/ سیدجلال بازهم گل کاشت +فیلم و جدول

تیم فوتبال پرسپولیس نیم‌فصل دوم بیستمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور را با پیروزی مقابل سایپا آغاز کرد.

به گزارش مشرق، در ادامه مسابقات هفته شانزدهم لیگ برتر تیم پرسپولیس از ساعت 17:25 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم سایپا رفت که  با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.

تیم فوتبال پرسپولیس امروز مقابل سایپا هم همان تیم همیشگی بود، منسجم، مستحکم و هوشمند که بازهم با گلزنی سیدجلال حسینی مدافع و کاپیتان خود به پیروزی رسید. این برد اقتصادی سومین برد با تک گل سیدجلال است پیش از این نیز سیدجلال مقابل تراکتور و مس رفسنجان برای سرخپوشان گل سه امتیازی زده بود.

فیلم/ خلاصه بازی پرسپولیس 1 - سایپا 0

سایپا هم که امروز آبی پوش شده بود( آبی کمرنگ البته) با وجود ارایه بازی هجومی و خلق چند موقعیت گلزنی باخت تا دور برگشت را هم با شکست آغاز کند این چهارمین هفته ای است که نارنجی پوشان پیروز نشده‌اند و در این 4 مسابقه سه باخت و یک تساوی داشته است.

داور: سید رضا مهدوی 

کمک داوران: امیر رضا آشور ماهانی – احد سلطانی

کارت زرد: امید عالیشاه، مهدی شیری، سعید آقایی ( پرسپولیس) مهیار جباری( سایپا) 

کارت قرمز:-

گل: سیدجلال حسینی( دقیقه 6) برای پرسپولیس

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی،محمدحسین کنعانی زادگان ، مهدی شیری، سعید آقایی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، وحید امیری( 81- مهدی عبدی)، احسان پهلوان( 90+4 علی شجاعی) و امید عالیشاه( از دقیقه 73 محمدمهدی مهدی‌خانی)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب تیم سایپا: محمد حسین اکبر منادی، سعید محمدی فر( از دقیقه 61 مهیار جباری)، حسین ماهینی، ابوالفضل جلالی، فریبرز گرامی، رضا علیاری، محمد صادق بارانی، رضا جعفری( از دقیقه 71 مهرداد حیدری)، مهرداد عبدی، حسین مالکی و مجید علیاری

سرمربی: ابراهیم صادقی

نیمه اول
دقیقه 6: ارسال امید عالیشاه روی دروازه سایپا توسط مدافعان این تیم به صورت ناقص دفع شد. در ادامه سیامک نعمتی با ورود به محوطه جریمه توپ را به سیدجلال حسینی داد تا این بازیکن دروازه اکبرمنادی را باز کند.

دقیقه 7: سایپایی‌های خیلی سریع برای جبران گل به سمت دروازه پرسپولیس حمله کردند که ضربه علی‌یاری با فاصله از مقابل دروازه پرسپولیس عبور کرد، اما در ادامه باز هم سایپایی‌ها توپ را به دهانه دروازه حامد لک فرستادند که این بار ضربه رضا جعفری در آستانه وارد شدن به دروازه توسط کنعانی‌زادگان به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 11: رضا جعفری یک بار دیگر برای باز کردن دروازه پرسپولیس اقدام کرد که این بار حامد لک او را ناکام گذاشت.

دقیقه 21: امید عالیشاه با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 35: پرسپولیسی‌ها تلاش داشتند از سمت چپ و با ارسال روی دروازه سایپا به گل دوم برسند، اما اثرگذاری اکبرمنادی روی توپ مانع از این شد که امید عالیشاه موفق به باز کردن دروازه‌اش شود.

دقیقه 41: پرسپولیس که عمده حملات خود را از سمت چپ طراحی می‌کرد، این بار هم توسط سعید آقایی و ارسال او از سمت چپ به موقعیتی خوب دست یافت. با این حال ضربه سر شیرجه‌ای وحید امیری به زیبایی با واکنش اکبرمنادی به کرنر رفت.

دقیقه 1+45: مهدی شیری با خطایی که روی حسین مالکی انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

نیمه دوم
دقیقه 46:
سایپایی‌ها با طراحی یک حمله از سمت چپ و ارسال توپ روی دروازه پرسپولیس خطرآفرین شدند، در لحظه‌ای که حامد لک در دفع توپ دچار اشتباه شد و چیزی نمانده بود که دروازه خودش را باز کند، اما توپ به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه 76: ارسال خوب و تند و تیز سیامک نعمتی از سمت راست به روی دروازه سایپا، بازهم به وحید امیری در نوک حمله رسید که ضربه سر او در چارچوب نبود و راهی اوت شد.

دقیقه 79: سعید آقایی با خطایی که روی مهیار جباری انجام داد، به عنوان سومین بازیکن پرسپولیس از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 81: مهدی مهدیخانی در موقعیت خوبی پشت محوطه جریمه سایپا صاحب توپ شد که ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 82: حمله پرسپولیسی‌ها به سمت دروازه سایپا این بار با پاس مهدیخانی در فضای خالی به احسان پهلوان همراه بود که مدافعان سایپا در دفع توپ موفق عمل کردند و اجازه ندادند هافبک پرسپولیس دروازه اکبرمنادی را باز کند.

دقیقه 83: مهیار جباری با خطایی که روی احمد نوراللهی انجام داد، از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 85: پاس در عرض کوتاه در محوطه جریمه سایپا به مهدی عبدی رسید که این بازیکن نتوانست به توپ ضربه‌ای بزند که در ادامه مهدیخانی صاحب موقعیت شد، اما ضربه او هم برای باز شدن دروازه سایپا شدت کافی را نداشت و اکبرمنادی توپ را مهار کرد.

دقیقه 88: درخشش اکبرمنادی روی موقعیت‌های پرسپولیس ادامه‌دار بود که این بار در یک صحنه ابتدا مانع از گلزنی احسان پهلوان شد و در ادامه به مهدی عبدی اجازه نداد دروازه‌اش را باز کند.

دقیقه 89: پاس پشت مدافعان پرسپولیس در اختیار امیرعلی صادقی قرار گرفت که حامد لک مانع از گلزنی او شد.

به این ترتیب پرسپولیس 33 امتیازی شد و دوباره در صدر جدول جا خوش کرد و سایپا هم با 17 امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.

نتایج کامل و جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته شانزدهم را در ادامه ببینید:

تداوم صدرنشینی پرسپولیس با شکست سایپا/ سیدجلال بازهم گل کاشت +جدول

تداوم صدرنشینی پرسپولیس با شکست سایپا/ سیدجلال بازهم گل کاشت +جدول

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر