تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

رکوردشکنی زن آفریقایی با به دنیا آوردن ۹ قلو

یک مادر ۲۶ ساله اهل کشور آفریقایی مالی دو ماه پس از به دنیا آوردن ۹ فرزند خود در بیمارستانی در مراکش حالا به صحبت درباره ی خانواده ی رکوردشکن خود پرداخته است. این زن که یک دختر ۲ ساله هم دارد می گوید ۹ قلوهایش را بدون هیچ روش باروری کمکی باردار شده بود.

رکوردشکنی زن آفریقایی با به دنیا آوردن 9 قلو

یک مادر 26 ساله اهل کشور آفریقایی مالی دو ماه پس از به دنیا آوردن 9 فرزند خود در بیمارستانی در مراکش حالا به صحبت درباره ی خانواده ی رکوردشکن خود پرداخته است. این زن که یک دختر 2 ساله هم دارد می گوید 9 قلوهایش را بدون هیچ روش باروری کمکی باردار شده بود.

حلیمه سیسه و همسرش، کادر آربی 35 ساله، وقتی متوجه شدند 9 بچه در راه دارند با بزرگ ترین غافلگیری زندگی شان رو به رو شدند.

به این زوج اول گفته شد که تعداد فرزندان شان 7 تا است و پزشکان هشدار دادند که احتمال زنده ماندن همه ی بچه ها 50 درصد است. حلیمه جهت مراقبت بیشتر به بیمارستانی در مراکش رفت و در آنجا دقایقی پیش از زایمانش در روز پنجم ماه مه بود که فهمید 9 قلو باردار شده است.

حلیمه می گوید: «وقتی فهمیدم 9 قلو باردار شده ام یک شوک تمام عیار برایم بود چون فکر می کردم 7 تا باشند.»

اولین 9 قلوهای دنیا که زنده ماندند

تنها 2 مورد ثبت شده ی دیگر از 9 قلویی در دنیا وجود دارد. یکی که در سال 1971 در استرالیا به دنیا آمدند و همه ی بچه ها ظرف یک هفته ی ابتدایی بعد از به تولد از دنیا رفتند. مورد دیگر در سال 1999 در مالزی بود. همه ی این بچه ها هم در همان روز تولد از دنیا رفتند.

گینس اعلام کرده این رکورد هنوز به طور رسمی به تأیید نرسیده و سلامت مادر و بچه ها در اولویت قرار دارد. رکورد قبلی در اختیار زنی اهل آمریکا به نام نادیا سلیمان بود که در سال 2009 صاحب 8 فرزند شد.

مراقبت از بچه ها و مادر به قدری پیچیده بود که لازم بود به مراکش منتقل شوند

حلیمه در هفته ی بیست و پنجم بارداری در بیمارستان پذیرش شد و تیم پزشکی بیمارستان موفق شدند با مراقبت از او زایمانش را تا هفته ی سی ام به تعویق اندازند. 10 پزشک و 25 بهیار در زایمان حلیمه شرکت داشتند.

این 9 قلوها شامل 4 پسر و 5 دختر هستند که همانطور که پیش تر گفته شد، یک خواهر 2 ساله هم دارند.

حلیمه می گوید بعد از بارداری و زایمان سختی که داشت هنوز دوران نقاهت را سپری می کند. تنها شکمش 29 کیلوگرم وزن داشت و عمل سزارینش بسیار پیچیده بود و او در این عمل خون زیادی از دست داد که ضعیفش کرد. از 9 قلوها که هنگام تولد بین 450 تا 900 گرم وزن داشتند حالا در دستگاه نگهداری می شود.

حلیمه می گوید: «به دنیا آوردن یک بچه به اندازه ی کافی سخت هست، اما به دنیا آوردن 9 تا در تصور نمی گنجد. این همه کاری که برای مراقبت از آن ها می شود حیرت آور است.»

حلیمه فعلاً همه ی کمک مورد نیازش را از سوی 35 مراقب فرزندانش دریافت می کند. هزینه ی مراقبت از بچه ها را دولت مالی می پردازد که تخمین زده شده بیشتر از یک میلیون دلار باشد.

این زوج یک خانه ی سه خوابه در مالی دارند. آربی ملوان نیروی دریایی مالی است. فکر داشتن 10 فرزند ترسناک است اما آربی می گوید فعلاً  به حال همسر و 9 عضو جدید خانواده شان فکر می کند.

آربی می گوید: «کارهای زیادی هست که برای آینده می توان انجام داد اما فعلاً همه ی فکرم مراقبت از نوزادهایمان و بردن آن ها به خانه است. نگرانی بزرگ من نه اندازه ی خانه مان، نه پول مان و نه تعداد اتاق هایمان، بلکه این است که مطمئن شوم حال همسر و فرزندانم خوب است.»

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان