تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

چگونگی درمان سفتی و خشکی گردن

آرتروز می تواند باعث خشکی گردن شود که به کمک برخی روش های ساده می توانید این گرفتگی را کمتر کنید

چگونگی درمان سفتی و خشکی گردن

خراسان : آرتروز گردن و شانه سبب خشکی و سفتی عضو می‌شود. در آرتروز گردن، شخص در چرخاندن سر و خم شدن مشکل پیدا می‌کند یا حتی ممکن است در حرکات بازوها دچار محدودیت شود.اگر شخصی دچار آرتروز شانه باشد، ممکن است در فعالیت‌های روزانه خود مثل پوشیدن لباس، شانه کردن مو یا حمام کردن دچار مشکل شود.اگر این شخص تحت درمان آرتروز گردن قرار نگیرد، این خشکی و سفتی بدتر می‌شود و محدوده حرکت او به مرور زمان کاهش می‌یابد.

 آرتروز گردن و وارد کردن فشار به اعصاب

آرتروز گردن و شانه می‌تواند منجر به ضعف یا بی حسی یا احساس گزگز  در بازوها ، دست‌ها و انگشتان شود.به دلیل تغییراتی که آرتروز ایجاد می‌کند، ممکن است اعصاب گردن تحت فشار باشد . اگر اعصاب تحت فشار باشد، پیام های عصبی به بازوها و دست‌ها نمی‌رسد، در نتیجه ماهیچه‌ها به طور مناسب منقبض نمی شود و فرد مبتلا، توانایی گرفتن اشیا را نخواهد داشت.در موارد شدید، ضعف عضلات و احساس گزگز تا پاها هم پیش می‌رود و فرد در راه رفتن و حفظ تعادل بدن و کنترل ادرار خود مشکل پیدا می کند و دچار تکرر ادرار می شود.

 روش درمان آرتروز

 در آرتروز گردن بسته به شدت آسیب مفاصل، استفاده از گرما، یخ، استراحت و فیزیوتراپی ، ازن تراپی و...   می‌تواند به کاهش علایم کمک زیادی کند. انجام حرکات کششی آرام، کمک زیادی به بازگرداندن قدرت عضلات و از بین رفتن خشکی عضلات می‌کند. تجویز برخی داروها توسط پزشک برای انجام فعالیت‌های روزمره و خواب مناسب صورت می گیرد.

اگر دردهای شدیدی وجود داشته باشد یا اعصاب تحت فشار باشد، جراحی آرتروز گردن برای بهبود آن توصیه می‌شود.

 از مهم‌ترین اقدامات برای درمان آرتروز گردن که شاید بتوان گفت مهم ترین قسمت درمان دردهای ناحیه گردن است می توان به  انجام نرمش های طبی خاصی به منظور تقویت عضلات گردن و افزایش قابلیت انعطاف لیگامان ها و عضلات گردن اشاره کرد.

 مهم‌ترین علت آرتروز گردن، ضعف عضلات گردن و کم شدن قابلیت انعطاف عضلات گردن است. زندگی شهری جدید موجب دورتر شدن انسان ها از فعالیت های بدنی شده است و شغل های پشت میز نشینی نه تنها موجب ضعیف شدن عضلات مختلف انسان می‌شود بلکه به علت وضعیت بد نشستن پشت میز فشار زیادی به مفاصل وارد می‌شود.

 نرمش دادن عضلات و تقویت انعطاف‌پذیری 

این عوامل در دراز مدت موجب بروز گردن درد و کمر درد و زانو درد می شود. نرمش های گردن با تقویت عضلات گردنی و افزایش قابلیت انعطاف لیگامان ها و عضلات گردن موجب کاهش فشار روی مهره و دیسک گردن می شود و تاثیر قابل توجهی در کاهش و حتی حذف کامل دردهای گردنی دارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان