پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

۷۰ درصد معابر و اماکن شهر یزد نیازمند مناسب سازی

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: حدود ۷۰ درصد معابر و اماکن شهری و بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر در یزد نیازمند مناسب‌سازی معابر هستند.

70 درصد معابر و اماکن شهر یزد نیازمند مناسب سازی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، فخر السادات خامسی در نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: زمانی که بحث مناسب‌سازی صورت می‌گیرد صرفا معلولان مرود توجه نیستند و علاوه بر این عزیزان، اقشار دیگری از جمله سالمندان، زنان باردار و کودکان هم مطرح می‌شوند که بالغ بر 100 هزار نفر در یزد هستند.

وی افزود: برای نخستین بار در سال 1397 طرح هر منطقه یک پارک یک معبر در شهر یزد آعاز شد و در هر منطقه یک پارک مناسب‌سازی صورت گرفت.

خامسی تصریح کرد: با توجه به این اقدام، ناضران معلول در تمامی طرح‌های شهرداری به کار گرفته شد و طرح‌ها حتما باید به تایید این شخص می‌رسید. در حال حاضر به صورت کلی نزدیک به 70 درصد از کل معابر و اماکن یزد نیازمند مناسب‌سازی هستند و باید برای آن اقدامات مناسب صورت پذیرد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: در حوزه حمل و نقل 160 دستگاه اتوبوس در یزد داریم که 30 مورد آن برای معلولان مناسب‌سازی شده‌اند، ولی مابقی این اتوبوس‌ها اصلا قابلیت مناسب‌سازی ندارند.

خامسی افزود: در نخستین اقدام، کمیته مناسب‌سازی شورای شهر گزارش‌گیری از نقاط ضعف اقدامات صورت گرفته و نیازهای سطح شهر برای مناسب‌سازی در حال انجام است تا بتوان بهترین برنامه‌ریزی برای این زمینه گرفته شود.

عضو شورای شهر تأکید کرد: قرار شده که علاوه بر ناظران افتخاری معلول، انجمن‌ها هم یک نماینده داشته باشند تا با این ناظران مرتبط باشند و به این وسیله مناسب‌سازی طرح‌ها بدون هیچ مشکلی انجام شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان