جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

در سفر به رومانی کجا بریم؟

رومانی در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است و تاریخی پر فراز و نشیب دارد. این کشور در سال‌های مختلف در اختیار رومی‌ها، مجارستانی و حتی عثمانی‌ها بوده است و از همین رو در آن می‌توان آثار تاریخی مختلفی را مشاهده کرد. در ادامه همراه با ما باشید تا مکان‌هایی که در سفر به رومانی می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید را به شما معرفی کنیم.

در سفر به رومانی کجا بریم؟

رومانی در شبه جزیره بالکان قرار گرفته است و تاریخی پر فراز و نشیب دارد. این کشور در سال‌های مختلف در اختیار رومی‌ها، مجارستانی و حتی عثمانی‌ها بوده است و از همین رو در آن می‌توان آثار تاریخی مختلفی را مشاهده کرد. در ادامه همراه با ما باشید تا مکان‌هایی که در سفر به رومانی می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید را به شما معرفی کنیم.

10. دلتای دانوب

Danube Delta

Danube Delta

دلتای دانوب (Danube Delta) به عنوان دومین دلتای رودخانه‌ای بزرگ اروپا شناخته می‌شود و بخش اعظمی از آن در رومانی قرار دارد. دلتای دانوب اصالتا بخشی از دریای سیاه بوده است و امروزه مکان بسیار خوبی برای تماشای طبیعت و حیات وحش به شمار می‌رود. در اینجا گونه‌های مختلف و منحصربه‌فردی از گیاهان و جانوران زندگی می‌کند. دلتای دانوب شامل 23 اکوسیستم مختلف است که آن را به مکانی ایدئال برای حیوانات تبدیل می‌کند.

9. کلوژ-نپوکا

Cluj-Napoca

Cluj-Napoca

شهر کلوژ-نپوکا (Cluj-Napoca) بزرگترین دانشگاه رومانی را درون خود جای داده است و به صورت غیررسمی به عنوان پایتخت منطقه تاریخی ترنسیلوانیا شناخته می‌شود. قدمت شهر به قبل از زمان مستعمره سازی رومی‌ها باز می‌گردد و یکی از بهترین مراکز فرهنگی و هنری رومانی است. جمعیت زیادی از مجارستانی‌ها در این شهر زندگی می‌کنند و مجسمه‌ای نیز به افتخار یک شاه مجارستانی در این شهر برپا شده است. کلیسای سنت مایکل (St. Michael’s Church) در قرن چهاردهم میلادی به سبک گوتیک ساخته شده و مرتفع‌ترین برج کلیسا در کل رومانی را دارد.

8. مامایی

Mamaia

Mamaia

مامایی (Mamaia) در کنار دریای سیاه قرار دارد و به عنوان محبوب‌ترین تفرجگاه ساحلی رومانی شناخته می‌شود. با وجود محبوبیت زیاد، این تفرجگاه کوچک است و طول آن به حدود 8 کیلومتر می‌رسد. شن‌های ساحل نرم و سفید رنگ هستند و مکان بسیار خوبی برای آفتاب گرفتن و شنا به شمار می‌روند. پارک آبی مامایی، مکان بسیار خوبی برای بازی کودکان است.

7. تیمیشوارا

Timisoara

Timisoara

شهر تیمیشوارا (Timisoara) یکی از بزرگترین شهرهای رومانی محسوب می‌شود و در غرب این کشور قرار گرفته است و قدمت آن به اوایل قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد. این شهر زمانی بخشی از امپراتوری عثمانی بوده است و اولین شهر اروپایی بوده که چراغ‌های خیابانی برقی داشته است. در جنگ جهانی دوم، شهر آسیب زیادی از بمباران دیده بود. کلیسای جامع ارتودوکس تیمیشوارا برخلاف بسیاری از کلیساهای جامع اروپایی، در قرن بیستم میلادی ساخته شده بود و دارای 11 برج است.

6. بخارست

Bucharest

Bucharest

شهر بخارست (Bucharest) ترکیبی از جدید و قدیم را در خود جای داده است و در آن، بازدیدکنندگان شاهد ساختمان‌هایی تاریخی در کنار آسمان‌خراش‌های مدرن و امروزی هستند. بخارست به عنوان پایتخت رومانی، رو به سمت مدرنیته حرکت کرده و بزرگترین ساختمان پارلمان در جهان با 3100 اتاق و 12 طبقه در این شهر قرار دارد. مرکز قدیمی شهر بخارست نیز با خیابان‌های سنگ فرش شده و ساختمان‌ها و کلیساهای قرون وسطایی، از جمله جاذبه‌های شهر به شمار می‌رود که نباید از دست داد.

5. سینایا

Sinaia

Sinaia

سینایا (Sinaia) شهری کوهستانی و تفریحی است که پیرامون صومعه‌ای به همین نام رشد کرده است. نام این صومعه و شهر نیز بر اساس کوهی به همین نام بوده است. این صومعه یک نسخه از اولین انجیل چاپ شده در رومانی را در خود دارد و در بین گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است. این شهر مکان بسیار خوبی برای گذراندن تابستان و اسکی سواری به هنگام زمستان است. شاه چارلز اول اقامتگاه تابستانی خودش به نام قلعه پلس را در این شهر ساخته بود که از جمله جاهای دیدنی سینایا محسوب می‌شود.

4. صومعه‌های نقاشی شده

Painted Monasteries

Painted Monasteries

از جمله زیباترین و تماشایی‌ترین جاهای دیدنی رومانی می‌توان به صومعه‌های نقاشی‌شده (Painted Monasteries) در بوکووینا در بخش شمال شرقی کشور اشاره کرد. دیوارهای بیرونی این صومعه‌ها با نقاشی‌هایی از قدیس‌ها، فرشته‌ها و اهریمن‌ها نقاشی شده‌اند. این نقاشی‌ها که متعلق به قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی هستند، در برخی از این صومعه‌ها به خوبی حفظ شده‌اند.

3. براشوو

Brasov

Brasov

شهر براشوو (Brasov) در مرکز رومانی قرار گرفته است و ترکیبی از پویایی شهری مدرن و جذابیت شهری قدیمی را درون خود دارد. پیرامون شهر را کوهستان‌های کارپاتیان احاطه کرده‌اند و این شهر را به تفرجگاهی زمستانی و کوهستانی تبدیل کرده‌اند که از امکانات بسیار خوبی برای اسکی برخوردار است. از جمله جاهای دیدنی شهر نیز می‌توان به کلیسای بلک اشاره کرد که کلیسایی جامع به سبک گوتیک است و نام آن به دلیل سیاه شدن دیوارهای آن پس از آتش‌سوزی بزرگی در قرن هفدهم بوده است.

2. سیبیو

Sibiu

Sibiu

شهر سیبیو (Sibiu) زمانی بخشی از مجارستان بوده و امروزه در ترنسیلوانیای رومانی قرار گرفته است و قدمت آن به اوایل قرن دوازدهم میلادی باز می‌گردد. منطقه ترنسیلوانیا به منطقه خون‌آشام‌ها و همچنین محل زندگی دراکولا شهرت دارد و از این طریق افراد زیادی را به خود جلب می‌کند. از جمله جاهای دیدنی شهر سیبیو می‌توان به کاخ بروکنتال (Brukenthal Palace) اشاره کرد که یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های جهان را در خود جای داده است.

1. سیگیشوآرا

Sighisoara

Sighisoara

شهر سیگیشوآرا (Sighisoara) نیز در منطقه ترنسیلوانیا قرار دارد و یکی از بهترین مکان‌های رومانی به شمار می‎رود و دلیل آن نیز طبیعت بسیار زیبا و دیوارهای شهری آن است که در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده‌اند. در ماه ژوئیه هر سال، فستیوالی قرون وسطایی در ارگ قدیمی شهر برگزار می‌شود که بازدید از آن خالی از لطف نیست. برج ساعت شهر با ارتفاع 64 متر که در سال 1556 میلادی ساخته شده است، از جمله دیگر جاهای دیدنی شهر به شمار می‌رود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان