مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

سرعت ذهنی تا سن ۶۰ سالگی رو به افزایش است

نتایج یک مطالعه بزرگ نشان می دهد که افراد حداقل تا ۶۰ سالگی نیازی به نگرانی در مورد کاهش سرعت ذهنی خود نداشته باشند. به گزارش دیلی میل، محققان آلمانی که ۱.۲ میلیون نفر را ردیابی کردند

سرعت ذهنی تا سن 60 سالگی رو به افزایش است

تحریریه زندگی آنلاین : نتایج یک مطالعه بزرگ نشان می دهد که افراد حداقل تا 60 سالگی نیازی به نگرانی در مورد کاهش سرعت ذهنی خود نداشته باشند. به گزارش دیلی میل، محققان آلمانی که 1.2 میلیون نفر را ردیابی کردند، این نظریه را که سرعت ذهنی یک فرد در 20 سالگی به اوج خود می‌رسد را رد کرده اند.

آنها می‌گویند سرعت فکر کردن، اینکه یک نفر چقدر سریع به یک پاسخ صحیح می‌رسد، از دهه بیست سالگی افزایش یافته و این روند افزایشی تا قبل از 60 سالگی ادامه دارد. این موضوع نشان می‌دهد که قدرت مغز با افزایش سن کاهش نمی‌یابد. مطالعات قبلی نشان می‌داد افراد میانسال قدرت تفکر آهسته‌تری دارند. در مطالعه جدید، محققان دانشگاه هایدلبرگ آلمان از محاسبات متفاوتی استفاده کردند که به آنها امکان داد تا سرعت ذهنی را براساس زمان پاسخ داوطلبان استخراج کنند. آنها از نتایج تست ذهنی تقریباً 1.2 میلیون نفر بین 10 تا 80 سال بین سال‌های 2016 تا 2018 استفاده کردند. نتایج نشان داد که سرعت ذهنی بین 10 تا 30 سالگی افزایش یافته و سپس تا سن 60 سالگی ثابت می‌ماند. محققان گفتند که این نشان دهنده «تفاوت اندک مرتبط با سن» در سرعت ذهنی در دوران میانسالی است. یافته‌های این مطالعه، این فرضیه را که افراد مسن‌تر متفکران کُندی هستند، را رد می‌کند، که می‌تواند پیامدهای قابل‌توجهی در زندگی کاری افراد داشته باشد. با این حال، تیم تحقیق می‌گوید پس از رسیدن به 80 سالگی، سرعت ذهنی به سرعت کاهش می‌یابد که به دلیل روند طبیعی پیری و کوچک شدن مغز است.

بیشتر بخوانید:

نقش تغذیه در تقویت حافظه

عادت های روزانه ای که موجب تخریب مغز می شود

خطرناک ترین دشمنان مغز را بشناسید

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی