نتایج تاثیرگذار آرسنال، لیورپول و منچسترسیتی

شانس قهرمانی لیگ برتر انگلیس از نگاه ابررایانه اُپتا (+نمودار)

روز یکشنبه دو دیدار مهم در لیگ برتر انگلیس برگزار می‌شود که نتایج آن تأثیر زیادی روی شانس قهرمانی تیم‌های آرسنال، منچسترسیتی و لیورپول خواهد داشت.

رقابت‌ برای قهرمانی در لیگ برتر جذاب‌تر می‌شود. لیورپول بعدازظهر یکشنبه میزبان برایتون است و می‌داند که یک امتیاز آن‌ها را برای چند ساعت در صدر جدول لیگ برتر قرار می‌دهد. قرار است منچسترسیتی و آرسنال هم در دیگر بازی مهم این روز به مصاف هم بروند.

به گزارش ورزش سه، با نگاهی به بازی بزرگ یکشنبه، آمار ابرکامپیوتر اُپتا نشان می‌دهد که چگونه شانس قهرمانی این 3 تیم در لیگ برتر بر اساس نتایج مربوطه در آنفیلد و ورزشگاه اتحاد می‌تواند تغییر کند.

اگر لیورپول برایتون را شکست دهد

ابرکامپیوتر انتظار دارد لیورپول در روز یکشنبه مقابل برایتون هر 3 امتیاز را به دست آورد. به هر حال، تیم یورگن کلوپ اکنون در 26 بازی لیگ برتر در آنفیلد شکست نخورده و در 20 بازی که میزبان بوده به برد دست پیدا کرده است.

بر اساس فرم چند ماه اخیر، برایتون بعید است هر 3 امتیاز را در بازی خارج از خانه کسب کند. برد 1-0 آن‌ها مقابل ناتینگهام فارست کمی تغییرات مثبت را نشان می‌داد، اما تیم روبرتو دی‌زربی از سپتامبر تاکنون در 2 بازی متوالی لیگ برتر پیروز نشده است. همچنین برایتون در 3 بازی اخیر خارج از خانه خود در آنفیلد در لیگ برتر شکست نخورده و همچنین لیورپول تنها یکی از 7 بازی اخیر خود در لیگ مقابل این تیم را با برد پشت سر گذاشته است.

شانس قهرمانی لیگ برتر از نگاه ابررایانه اُپتا

برایتون فصل گذشته در رقابت قهرمانی لیگ برتر حرفی برای گفتن داشت، چون آن‌ها در ماه می 3-0 آرسنال را در ورزشگاه امارات شکست دادند و از شانس این تیم را کم کردند. اگر لیورپول در آنفیلد پیروز شود، شکست آرسنال مقابل منچسترسیتی عواقب بدی برای چالش قهرمانی توپچی‌ها خواهد داشت.

اگر این مجموعه نتایج حاصل شود، ابررایانه اپتا به آرسنال فقط 9 درصد شانس قهرمانی در لیگ برتر را می‌دهد، در حالی که تیم میکل آرتتا 3 امتیاز از لیورپول و 2 امتیاز با سیتی فاصله دارد. پیروزی لیورپول و به دنبال آن تساوی آرسنال و منچسترسیتی، رقابت قهرمانی را به نفع لیورپول رقم خواهد زد و از سیتی به عنوان مدعی پیشی خواهد گرفت. برد لیورپول همراه با پیروزی آرسنال شانس قهرمانی سیتی را به 20 درصد می‌رساند.

اگر لیورپول با برایتون به مساوی برسد

از آنجایی که دو دیدار از سه دیدار آخر لیگ بین لیورپول و برایتون در آنفیلد با تساوی به پایان رسید این احتمال وجود دارد که تاریخ دوباره یکشنبه تکرار شود. تساوی لیورپول همراه با پیروزی منچسترسیتی مقابل آرسنال در ورزشگاه اتحاد، سیتی را با یک امتیاز بیشتر به صدر جدول می‌برد. شانس پیش بینی شده قهرمانی آن‌ها با این نتیجه تا 65 درصد افزایش می‌یابد. تساوی در هر دو بازی بیشترین سود را برای آرسنال خواهد داشت، زیرا شانس آن‌ها از 21 درصد برای قهرمانی به 25 درصد می‌رسد.

شانس قهرمانی لیگ برتر از نگاه ابررایانه اُپتا

آرسنال در این فصل در هیچ کدام از پیش بینی‌های ابرکامپیوتر به عنوان شانس اصلی قهرمانی انتخاب نشده است. با این حال، پیروزی‌ آن‌ها در اتحاد پس از تساوی لیورپول مقابل برایتون باعث می‌شود که شانس قهرمانی‌شان به 45 درصد برسد.

اگر لیورپول به برایتون ببازد

شکست برای لیورپول و آرسنال باعث می‌شود منچسترسیتی با 2 امتیاز اختلاف نسبت به هر دو تیم در صدر جدول لیگ برتر بایستد. به این ترتیب شانس پیش بینی شده آنها برای قهرمانی از 44 درصد به 70 درصد افزایش می‌یابد.

سیتی با کسب 12 پیروزی از 13 بازی اخیر خود در لیگ برتر مقابل آرسنال، مطمئن است که هر 3 امتیاز را مقابل توپچی‌ها به دست خواهد آورد. سیتی در 38 بازی قبلی خانگی خود در همه رقابت‌ها (33 برد پ 5 تساوی) از زمان باخت 2-1 مقابل برنتفورد در نوامبر 2022، شکست نخورده است. این دومین دوره طولانی بدون شکست آن‌ها در خانه در بازی‌های خانگی است.

شانس قهرمانی لیگ برتر از نگاه ابررایانه اُپتا

آرسنال در 8 بازی اخیر خود در لیگ برتر پیروز شده، 33 گل به ثمر رسانده و فقط 4 گل دریافت کرده است، بنابراین احتمال برد آن‌ها همچنان وجود دارد. اگر آن‌ها یکشنبه برنده شوند، این اولین برد رفت و برگشت آن‌ها در لیگ مقابل منچسترسیتی از فصل 08-2007 است. شکست لیورپول مقابل برایتون همراه با برد آرسنال، باعث می‌شود که شانس قهرمانی تیم آرتتا از نگاه ابررایانه تا 49 درصد افزایش پیدا کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان