در اعتراض به دستمزدها؛ کارمندان اپل اعتصاب می‌کنند

انجمن بین المللی ماشینکاران و کارگران هوافضا (AIM) اعلام کرد کارمندان اپل استور در شهر تاوسون واقع در ایالت میرلند آمریکا به اعتصاب رای داده اند.

کارمندان اپل استور در ایالت مریلند آمریکا برای اعتراض به دستمزدها و عدم توازن زندگی شخصی و کارشان اعتصاب می کنند.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، انجمن بین المللی ماشینکاران و کارگران هوافضا (AIM) اعلام کرد کارمندان اپل استور در شهر تاوسون واقع در ایالت میرلند آمریکا به اعتصاب رای داده اند.

به گفته اتحادیه کارگری که نماینده کارمندان خرده فروشی اپل در مریلند است، تاریخ توقف فعالیت کارمندان هنوز مشخص نشده است. AIM در بیانیه ای اعلام کرد: چالش هایی که به اعتصاب منجر شده اند در درجه اول نگرانی درباره توازن کار و زندگی افراد، زمانبندی های غیرقابل پیش بینی که زندگی شخصی افراد برهم می زند و دستمزد های کمتر از هزینه های زندگی در این محل هستند.

سخنگوی اپل نیز اعلام کرد: ما با اتحادیه ای که نماینده کارمندانمان در تاسون است همکاری می کنیم.

در ژوئن 2022 میلادی کارمندان اپل در مریلند به پیوستن به اتحادیه کارگری AIM رای دادند و نخستین کارمندان خرده فروشی این شرکت بودند که در آمریکا عضو اتحادیه شدند

از سوی دیگر کارمندان اپل استور در منطقه شورت هیلز واقع در نیوجرسی علیه عضویت در اتحادیه رای دادند. این در حالی است که اتحادیه کارمندان ارتباطات آمریکا(CWA) که شکایتی در هیات ملی روابط کار آمریکا ثبت کرده، اپل را به فعالیت های غیرقانونی جلوگیری از تشکیل اتحادیه کارگران در فروشگاه نیوجرسی و اماکن دیگر متهم کرده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان