وزیر صمت: قیمت خودرو واقعی نیست/ مردم صبور باشند

تور یک‌روزه؛ نفری چند؟

شماره روزنامه: ۶۰۳۰ تاریخ چاپ: ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ ...

p18 copy

در تمام این تورها صبحانه توسط تور به گردشگر ارائه شده و توریست‌های شرکت‌کننده باید ناهار را به همراه داشته باشند. حمل‌ونقل این تورها هم اغلب با اتوبوس توریستی 44 نفره و مینی‌بوس تعریف شده و برخی از آنها که مسیر راحت‌تری دارند تنها به اتوبوس بسنده کرده‌‌‌اند. مازندران‌‌‌، جذاب‌‌‌ترین استان برای آژانس‌‌‌های گردشگری در تعریف تور یک‌روزه است. در یکی از این تورها دیدن کردن از مرداب زیبای هسل، جنگل‌پیمایی در جنگل مشعل و تماشای جنگل‌های ثبت جهانی هیرکانی گنجانده شده است.  تور دیگری به همین استان شامل گشت در ییلاق فیلبند و تماشای پدیده اقیانوس ابر (البته تشکیل این پدیده در منطقه بستگی به وضعیت آب و هوا دارد) و راهپیمایی در مراتع فیلبند می‌شود.  جنگل‌پیمایی در جنگل‌‌‌های‌‌‌ الیمستان، دورنمای قله دماوند، پیاده‌‌‌روی و طبیعت‌‌‌گردی در جنگل‌‌‌های ثبت جهانی هیرکانی از دیگر تورهای تدارک دیده‌شده به مقصد استان مازندران است. در دیگر تور یک‌روزه به این مقصد رودخانه‌‌‌نوردی در رودخانه پلنگ‌دره، صخره‌‌‌های پوشیده از خزه و جنگل‌های ثبت جهانی هیرکانی گنجانده شده است.  گیلان از دیگر مقاصد تورهای یک‌روزه است که یکی از آنها مربوط به جنگل‌‌‌های درفک می‌شود.

در این تور طبیعت‌گردی در دامنه‌های درفک و دشت سی‌‌‌دشت و غار دربند رشی در نظر گرفته شده است. دامنه‌‌‌های زیبای دماوند باعث شده برخی آژانس‌‌‌ها تورهایی هم به این مقصد تدارک ببینند. یکی از این تورها شامل آشنایی با حیات وحش و پوشش گیاهی پارک ملی لار همراه با کارشناس، پیاده‌‌‌روی در کرانه دریاچه سد لار و پیاده‌روی در رودخانه سفیدآب می‌شود.   سوادکوه و ارتفاعات آن از دیگر مناطق جذاب برای گردشگری در فصل گرم سال است. قرار گرفتن این منطقه در ارتفاعات و مسیرهای راهپیمایی در میان جنگل باعث شده برخی تورها، ‌‌‌ برنامه سفر برای این مناطق را تدارک ببینند.

در یکی از این برنامه‌ها جنگل‌‌‌پیمایی در منطقه سوادکوه و ارفع‌‌‌ده، دورنمای قله ارفع‌کوه، بازدید و گشت اطراف چشمه پراُو (پرآب) گنجانده شده است، برنامه سفر تور دیگری در همین منطقه شامل جنگل‌‌‌پیمایی در جنگل‌‌‌های لفور و بازدید از هفت آبشار در منطقه جنگلی سواد‌‌‌کوه می‌شود. همدان به واسطه نزدیکی به تهران و هوای سرد از دیگر مقاصد تورهای خرداد و تابستان است. بازدید از غار آبی علی‌صدر، گشت شهر سفال لالجین و خرید از کارگاه سفال از جمله برنامه‌های یکی از این تورهای یک‌روزه است.   در استان مازندران تور دیگری هم تعریف شده که شامل پیاده‌روی در جنگل‌های هیرکانی، گشت جنگل‌های زیبای بلیران و دهکده توریستی بلیران می‌شود و گردشگران می‌توانند یک روز آخر خرداد را در این منطقه بگذرانند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان