انتقال پروازهای مهرآباد به امام خمینی؛ توسعه فرودگاه امام در آستانه جهش جدید

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی با تأکید بر ضرورت انتقال بخشی از پروازهای مهرآباد به این فرودگاه، از پیشرفت ۴۰ درصدی فاز ۲ توسعه فرودگاه امام و برنامه‌ریزی برای ساخت ۵۰۰۰ واحد مسکونی برای فعالان هوانوردی خبر داد.

 مدیرعامل شهر فرودگاهی امام (ره)با بیان "بخشی از پروازهای فرودگاه مهرآباد باید به فرودگاه بین‌المللی امام منتقل شود"گفت: طرح توسعه فاز 2 فرودگاه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

به گزارش تسنیم، سعید چلندری در نشست خبری با بیان این‌که اجرا فاز 2 توسعه فرودگاه امام (ره) یک آرزوی 20 ساله بود، اظهار کرد: فاز دو توسعه فرودگاه با همکاری شرکت چین هاوکان و قرارگاه خاتم‌الانبیا در حال اجراست که تاکنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با تخصیص به‌موقع منابع مالی فاز اول طرح توسعه را تا پایان سال به اتمام برسانیم.

وی با یادآوری این‌که 7 پروژه عمرانی شهر فرودگاهی به ارزش 11 همت آماده بهره‌برداری شده است، افزود: با نهادهای انقلابی تفاهمنامه‌ای به ارزش 10 همت برای اجرا ساختمان عملیات فرودگاهی، پارکینگ طبقاتی، ارتقا ترمینال و ... امضا شده که تا کمتر از یکماه آینده نهایی خواهد شد.

وی در ادامه از فراخوان برای 600 میلیارد تومان پروژه خبر داد و با بیان این‌که 1000 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات کمک‌ناوبری اختصاص می‌یابد، گفت:‌ماشین‌الات آتش‌نشانی خریداری شده از خارج تا سه ماه آینده وارد کشور می‌شود.

مدیرعامل شهر فرودگاهی شهر فرودگاهی امام (ره) بیان کرد:‌همچنین 19 همت پروژه ساخت آشیانه تعمیر و نگهداری، کترینگ، سوخت‌رسانی، انرژی خورشیدی و ... تعریف شده است، اضافه کرد:‌در منطقه آزاد امام ساخت 5000 واحد مسکونی برای افراد فعال در صنعت هوانوردی در حال ساخت است.

چلندری با اشاره به درآمد 2.7 همتی شهر فرودگاهی امام در سال 1401، اظهار کرد: در سال 1402 درآمدهای ما 4.7 همت بود. پیش‌بینی می‌کنیم درآمدهای شرکت در سال‌جاری را به 8 میلیارد تومان ارتقا دهیم.

وی با بیان بیان این‌که به 35 کشور از شهر فرودگاهی پرواز داریم، افزود: در ایام عادی از شهر فرودگاهی به 63 نقطه پراز داریم که در ایام پیک مانند شهریور این تعداد به 80 نقطه افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام (ره)با تاکید بر این‌که بخشی از پروازهای فرودگاه مهرآباد باید به فرودگاه بین‌المللی امام منتقل شود، گفت:‌ فرودگاه مهرآباد جمع نمی‌شود و قطعاً باید بماند، اما ضروری است بخشی از پروازهای داخلی این فرودگاه به فرودگاه امام منتقل شود.

چلندری ادامه داد: این‌که جابجایی پروازهای فرودگاه مهرآباد اجرا می‌شود یا خیر به گذشت زمان بستگی دارد. شهر فرودگاه امام آمادگی دارد قبل از احداث فاز 2 توسعه، بخشی از پروازها را به این فرودگاه منتقل کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر