ساخت نسخه فیلم محبوب وسترن کلاسیک به خاطر یک مشت دلار

قرار است نسخه جدیدی از فیلم محبوب وسترن کلاسیک «به خاطر یک مشت دلار» تهیه کننده و توزیع کننده نسخه اصلی فیلم، ساخته شود.

نسخه جدید «به خاطر یک مشت دلار» وسترن کلاسیک به کارگردانی «سرجیو لئونه» با بازی «کلینت ایتسوود»، ساخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، فیلم کلاسیک «به خاطر یک مشت دلار» به کارگردانی «سرجیو لئونه» در سال 1964 که آغاز ژانر موسوم به «اسپاگتی وسترن» است، خود نیز بازسازی فیلم «یوجیمبو» ساخته «آکی‌را کوروساوا» در سال 1961 بود .

حالا قرار است نسخه جدیدی از این فیلم محبوب توسط کمپانی‌های «Euro Gang» و «Jolly Film» تهیه کننده و توزیع کننده نسخه اصلی فیلم، ساخته شود.

«به خاطر یک مشت دلار» داستان تفنگدار غریبه‌ای است که وارد شهری می‌شود که به دلیل حرص، غرور و انتقام دو خانواده رقیب در آستانه فروپاشی است.

این فیلم «ایستوود» را به یک ستاره دنیای وسترن تبدیل کرد و نخستین قسمت از سه‌گانه موسوم به «دلار» بود که با دو فیلم «برای چند دلار بیشتر» و «خوب بد و زشت» ادامه یافت.

از فیلم وسترن «به خاطر یک مشت دلار» به‌عنوان یکی از برترین آثار سینما یاد می‌شود. وسترن اسپاگتی که با عنوان وسترن ایتالیایی نیز شناخته می‌شود، ژانری از فیلم های وسترن است که در اواسط دهه 1960 میلادی و بر اساس سبک فیلمسازی «سرجیو لئونه» ظهور کرد.

این اصطلاح توسط منتقدین سینمایی در آمریکا و سایر نقاط جهان به کار می‌رود چرا که اغلب این وسترن ها توسط ایتالیایی‌ها کارگردانی و تهیه کنندگی می‌شود.

«سرجیو لئونه» کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایتالیایی، سال 1927 در رم متولد شد و 30 آوریل 1989 درگذشت. او در طول حیات خود به غیر سه‌گانه دلار فیلم‌هایی چون، «روزی روزگاری در آمریکا»،‌ «سرتو بدزد رفیق» و «روزی روزگاری در غرب» را کارگردانی کرده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر