جوابیه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران: انتصابات مربوط به سال گذشته بوده و صرفا تعیین تکلیف شده اند

به یقین در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان یک ساختار کاملا تخصصی، توجه فراوانی به دستورات و قوانین بالادستی می‌شود و این جوابیه در جهت تنویر افکار عمومی و پرهیز از هرگونه شائبه افکنی، منتشر شده است.

عصر ایران- در پی درج خبری با عنوان «افشای اسنادی از انتصاب های دقیقه نودی دولت سیزدهم/ سازمان بازرسی هشدار صادر کرد (+سند)» به نقل از "اقتصادنیوز"؛ روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران جوابیه ای ارسال کرده است که متن آن را عینا در ادامه می خوانید.

 

بسمه تعالی

به دنبال اخبار نادرست منتشره در فضای مجازی پیرامون انتصابات در صنعت فرودگاهی نکات زیر برای تنویر افکار عمومی به استحضار می‌رسد:

با توجه به تذکرات دستگاه‌های نظارتی در سه حوزه؛

 1. تعیین تکلیف پست‌های سرپرستی، 2. لزوم رعایت و دقت نظر در پروژه‌های عمرانی 3. کنترل هزینه‌ها در شرایط انتقال دولت و جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، تصمیماتی در سطح مدیریتی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گرفته شد. 

همچنین با توجه به منویات رئیس‌جمهور منتخب و رفع دغدغه‌های ایشان، با هدف جلوگیری از ایجاد تعهدات جدید مالی، اختیارات ماده‌های 52، 53 و 76  قانون محاسبات عمومی، از برخی از مدیران شرکت سلب شده است.

از سوی دیگر، اغلب احکام منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، از سال گذشته سرپرست بوده‌اند و پس از پایان مدت سرپرستی قانونی (ماده 94 قانون مدیریت خدمات کشوری) و اعلام نظر رسمی نهادهای نظارتی جایگاه سازمانی ایشان تثبیت و تعیین تکلیف شده‌اند.

 فقط یک مورد از این احکام به صورت سرپرستی نبوده است و تغییر یافته که در این باره با توجه به بندهای مذکور فوق الذکر در این بیانیه، چنین تصمیمی در شرکت فرودگاه‌ها اتخاذ شده است.

همچنین رئیس اداره مراقبت پرواز فرودگاه امام خمینی(ره) به عنوان فرودگاه بین‌المللی مهم کشور مدتی بلاتصدی بوده است که ناگزیر برای حفظ ایمنی و انجام صحیح کارهای حساس این حوزه، مسئول آن انتخاب شده است که درخواست مطرح شده برای ایشان از سال گذشته بوده است.

لازم به ذکر است؛ انتصابات در شرکت فرودگاه‌ها صرفا بر اساس معیارهای علمی، تخصصی و حرفه‌ای و فارغ از گرایشات سیاسی بوده است.

 به یقین در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به عنوان یک ساختار کاملا تخصصی، توجه فراوانی به دستورات و قوانین بالادستی می‌شود و این جوابیه در جهت تنویر افکار عمومی و پرهیز از هرگونه شائبه افکنی، منتشر شده است.

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر