تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

«شون پن» هم نویسنده شد

نخستین رمان «شون پن» بازیگر برنده اسکار به زودی منتشر می‌شود.

«شون پن» هم نویسنده شد

به گزارش ایسنا، «یو.س.ای. تودی» نوشت: بعد از این‌که «تام هنکس» هنرپیشه اسکاری هالیوود به دنیای نویسنده‌ها پا گذاشت و اولین مجموعه داستانش را منتشر کرد، نوبت به «شون پن» دیگر بازیگر مطرح هالیوود رسیده که در سن 57 سالگی اولین رمانش را به چاپ برساند.

این رمان که «باب هانی که یک کارهایی انجام می‌دهد» نام گرفته، درباره مردی است که از همسرش جدا شده، دچار سرخوردگی شده و در گالیفرنیا زندگی می‌کند. این کتاب 27 ماه مارس راهی پیشخان کتاب‌فروشی‌ها خواهد شد.

«پن» همچنین فاش کرده که سال گذشته یک کتاب صوتی را با نام مستعار «پاپی پاریا» منتشر کرده و این رمان براساس همان ایده شکل گرفته است.

این هنرمند درباره ورود به حوزه نویسندگی می‌گوید: کمی بعد از اتمام ضبط کتاب صوتی «باب هانی» بود که احساس کردم ایده اولیه داستانی که می‌خواهم روایت کنم به ذهنم رسیده. بسط دادن آن ایده اوریجینال به یک رمان واقعی، چالش هیجان‌انگیزی بود.

«شون پن» بازیگر و کارگردان آمریکایی تاکنون پنج‌بار نامزد جایزه‌ اسکار بهترین بازیگر مرد شده است که دو بار در سال‌های 2004 برای «رودخانه مرموز» و 2009 برای «میلک» موفق به کسب آن شد. او برای اولین‌بار در سال 1996 با فیلم «راه‌رفتن مرد مرده» نامزد اسکار شد و در سال 2000 برای فیلم «شیرین و پست» به کارگردانی «وودی آلن» این عنوان را تکرار کرد. پن در سال 2003 با فیلم «من سام هستم» سومین نامزدی اسکار را نیز تجربه کرد. در سال 2004 پس از بازی در فیلم «ترور ریچارد نیکسون» بود که آکادمی اسکار از او برای عضویت در هیئت امنا دعوت کرد.

«پن» در سال 1991، اولین تجربه کارگردانی‌اش را با فیلم «دونده هندی» رقم زد. پس از آن، او سه فیلم دیگر با نام‌های «نگهبان مرزی» (1995)، «قول» (2001) و «به‌سوی توحش» (2007) را ساخت که مورد استقبال منتقدان قرار گرفتند.

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر