تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

آموزش دوخت کاور مبل برای انواع مبلمان راحتی و استیل

روش های ساده و کاربردی برای دوخت کاور مبل های راحتی و سلطنتی را در این مطلب مشاهده نموده و با استفاده از این آموزش اقدام به دوخت کاورهایی زیبا و شیک از جنس پارچه یا ژلاتین برای مبلمان منزل نمایید.

روش های ساده و کاربردی برای دوخت کاور مبل های راحتی و سلطنتی را در این مطلب مشاهده نموده و با استفاده از این آموزش اقدام به دوخت کاورهایی زیبا و شیک از جنس پارچه یا ژلاتین برای مبلمان منزل نمایید.

دوخت کاور مبل برای انواع مبلمان یکی از آموزش های بسیار جالب و پرکاربرد است که با یادگیری آن می توان به راحتی و با صرف کمترین هزینه اقدام به دوخت کاورهای مبل نمود. بر این اساس قصد داریم در این مطلب به ارائه آموزش کامل و مرحله به مرحله دوخت انواع کاور برای مبل های مختلف بپردازیم که امیدواریم راهکارهای ارائه شده در این زمینه برای شما دوستان هنرمند نیز جذاب و مفید باشد. تا پایان این مقاله همراه ما بوده و از این آموزش جالب و جدید دیدن فرمایید.

آموزش مرحله به مرحله دوخت کاور مبل راحتی و استیل :

کاور مبل با توجه به تنوع بسیار بالای انواع مبلمان، نمی توان الگوی خاصی برای دوخت کاور مبل ارائه داد، اما آنچه که می تواند در این زمینه مفید باشد، کشیدن طرح و الگوی کاور بعد از اندازه گیری دقیق برای هر نوع مبل است. برای دوخت کاور مبلمان همچون دوخت روتختی و رو بالشتی، ابتدا باید پارچه ایی با جنس مناسب تهیه نموده و در صورت نیاز آن را بشویید و اتو بکشید. این کار باعث می گردد بعد از استفاده کاور مبل همچنان زیبا باقی بماند و برای مبل ها کوچک و یا بزرگ نشود.کاور برای مبل های راحتی

اولین اقدام برای دوخت انواع کاور مبل برای انواع مدل مبل راحتی و یا سلطنتی اندازه گیری دقیق مبلمان است. بدین منظور باید تمامی بخش های مبل از جمله نشیمنگاه، پشت و جلوی مبل، تکیه گاه، پایین مبل، دسته های مبل و… را خیلی دقیق و از زوایای مختلف اندازه گیری کرد. توجه داشته باشید که باید در اندازه گیری بخش های مختلف مبل به عرض، طول و ارتفاع توجه نمایید.

دوخت کاور مبل روش های اندازه گیری برای دوخت کاور مراحل دوخت کاورهای مبل آموزش دوخت کاور مبل راحتی جدید

بعد از به دست آوردن اندازه های دقیق، شروع به کشیدن الگو با توجه به مدل مبل و مدل کاور در نظر گرفته شده، نمایید. برای قسمت هایی که قرار است دوخته شود و درزهای کاور حدود دو سانتی متر بیشتر از اندازه اصلی فاصله بگذارید. بهتر است ابتدا الگو را بر روی روزنامه یا کاغذ کشیده و سپس روی پارچه منتقل کنید. پارچه را برش بزنید و تکه های الگو را با کوک های درشت به یکدیگر متصل کنید. علت کوک زدن این است که می توان کاور را در همین مراحل اولیه تست نمود و بعد از اطمینان از دقیق بودن اندازه ها، اقدام به دوخت کاور مبل با چرخ خیاطی نمود.

روش دوخت کاور برای مبلکاور مبلمان جدید

برای نتیجه گیری بهتر، می توانید از دکمه و یا زیپ برای کاور های مبل استفاده نمایید. با این روش هر زمان که نیاز به شستشو داشتید می توانید به راحتی کاور را خارج نموده و مجددا آن را برو روی مبل ها قرار دهید.

آموزش دوختن انواع کاور برای مبلماندوخت انواع کاور پارچه ای زیبادوخت کاورهای مبل جدید

اتو کشیدن کاور قبل از نصب روی مبل ها، نقش بسیار مثبتی در زیبایی کاورهای شما دارد. شما بانوان هنرمند همچنین می توانید با انتخاب پارچه هایی زیبا و بادوام کاور هایی ماندگار داشته باشید که به زیبایی بیشتر منزل شما کمک خواهد نمود.

آموزش مرحله به مرحله دوخت کاور مبلدوخت کاورهای مبلمان با پارچه

یکی دیگر از روش ها که برای دوخت کاور مبل مورد استقبال قرار گرفته است و دوخت آن تاحدودی راحت تر است، دوخت کاور سراسری است که می تواند زینت بخش مبلمان شما باشد. در این روش اندازه ها به صورت کلی گرفته می شود و اجزا کاور کاملا متصل به یکدیگر می باشد. تصاویر زیر مراحل دوخت این مدل کاور را نشان می دهند.

آموزش دوخت انواع کاور مبل مراحل دوخت کاور برای مبل دوختن انواع کاور مبلدوخت پیراهن مبل

در پایان لازم است این نکته را یادآور شویم که کشیدن الگوی کاور و دوخت آن با توجه به مدل مبلمان کاملا متفاوت است و شما می توانید از انواع کاور ژلاتینی یا پارچه ایی و در مدل های پیراهنی و ساده استفاده نمایید. با مشاهده عکس های زیر بیشتر با انواع کاور مبل آشنا خواهید شد و می توانید مناسب ترین مدل کاور را برای مبلمان خود انتخاب نمایید.

مدل کاور پارچه ایی مبلکاور پارچه ای کش دوزی شده برای مبل راحتی

کاور ژلاتینی مبلمدل کاور ژلاتینی برای مبل سلطنتی

کاور پارچه ایی برای مبل راحتیمدل پیراهن مبل جدید و شیک

دوخت کاور شیک و زیبا برای مبل

امیدواریم آموزش دوخت کاور مبل که در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم، مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد و با استفاده از این آموزش اقدام به دوخت کاورهایی زیبا برای انواع مبلمان منزل نمایید. از شما دوستان هنرمند و خلاق دعوت می نماییم برای آشنایی با دیگر آموزش های مفید و جدید به بخش آموزش خیاطی مراجعه نموده و از جدیدترین مطالب ارائه شده نهایت استفاده را ببرید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر