تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

اشتهای خود را با این سه ماده کنترل کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که اشتهای زیادی دارند و این اشتها منجر به اضافه وزن ایشان می شود ، شیر ، روغن زیتون و آب می تواند به شما کمک شایانی کند. سه مایع را در فهرست غذایی روزانه خود بگنجانید تا شاهد کاهش اشتها باشید.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر از آن دسته افرادی هستید که اشتهای زیادی دارند و این اشتها منجر به اضافه وزن ایشان می شود ، شیر ، روغن زیتون و آب می تواند به شما کمک شایانی کند

کاهش اشتها

اگر این سه مایع را در فهرست غذایی روزانه خود بگنجانید می توانید گرسنگی و اشتهای زیاد خود را به طرز چشمگیری مهار کنید .


روغن زیتون اشتها را کاهش میدهد:

این روغن دارای مولکولی به نام اسید اولیک می باشد . این چربی اشباع نشده عامل و مسئول محدود کردن و فرو نشاندن اشتها و علائم گرسنگی در بدن انسان می باشد ، به طوری که با مصرف آن ، شکم سیگنالی به مغز می فرستد که به انسان می گوید سیر است .

شیر جلوی اشتها را می گیرد:

تحقیقات جدید نشان داده است در مقایسه با نوشیدن آبمیوه ، 566 گرم شیر کم چرب هر روز صبح منجر به کاهش اشتها هنگام صرف ناهار می شود به نحوی که با مقدار غذای کمتری انسان سیر می شود . دلیل کاهش اشتها ، وجود پروتئین هایی به نام کازئین ( Casein( و شیرابه ( Whey ) در شیر است

آب معده را پر و اشتها را مهار می کند:

تحقیقات متعدد در افرادی که رژیم گرفته بودند نشان داده است که نوشیدن 435 گرم آب قبل از هر وعده غذایی ، باعث کاهش بیشتر و سریعتر وزن در مقایسه با آن دسته از افرادی که از مصرف آب بین وعده های غذایی خودداری کرده بودند شده بود . نتایج نشان داده که نوشیدن آب به انسان احساس پر شدن و سیر شدن می دهد که در نهایت باعث مصرف کمتر خوراکی و جذب کمتر کالری می شود .

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر