روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

۲ ایرانی در جمع ۶ ارمنی که جام جهانی فوتبال را تجربه کردند

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی ۶ بازیکن ارمنی برتر فوتبال را معرفی کرد که نام دو بازیکن تیم ملی ایران نیز در آن دیده می‌شود.

2 ایرانی در جمع 6 ارمنی که جام جهانی فوتبال را تجربه کردند

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بازیکنان ارمنی در طول تاریخ در تیم‌های مختلف حضور داشتند و تنها 6 بازیکن بودند که حضور در جام جهانی را تجربه کردند. در این بین آندرانیک اسکندریان و آندرانیک تیموریان دو بازیکن ایرانی بودند که تیم ملی را در جام جهانی همراهی کردند. این 6 بازیکن در زیر آورده می‌شوند.

* نیکیتا سیمونیان (شوروی)

* ادوارد مارکاروف (شوروی)

* آندرانیک اسکندریان (ایران)

آندرانیک اسکندریان عضو تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1978 بود و در بازی برابر اسکاتلند دروازه خودی را گشود و برابر هلند نیز به میدان رفت. او در 21 سالگی به عضویت تیم تاج در آمد. او در سال 1975 قهرمان ایران شد و سپس قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را به دست آورد و در المپیک نیز حاضر بود. او مدت‌ها نیز در نیویورک کاسموس بازی کرد و توانست افتخارات مهمی به دست بیاورد و سرانجام روی به تولید وسایل ورزشی آورد.

* خورن هوانسیان (شوروی)

* آلن بوغوسیان (فرانسه)

* آندرانیک تیموریان (ایران)

این بازیکن در دو دوره جام‌های جهانی 2006 و 2014 برزیل برای ایران بازی کرد. او ششمین بازیکن ارمنی بود که توانست حضور در جام جهانی را تجربه کند. تیموریان که فوتبالش را در عقاب تهران شروع کرد، توانست دوران موفقیت آمیزی را در بولتون در لیگ برتر سپری کند. او همچنین در سال 2008 با امضای قراردادی به فولام پیوست. او مدت‌ها در چند تیم ایرانی و تیم ملی ایران بازی کرده است. در سال 2011 او بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران را به بازو بست تا اولین کاپیتان مسیحی ایران لقب بگیرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر