تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بهترین خوراکی‌ها برای حفظ سلامت در دوران پیری

داده‌های مطالعه جدید متخصصان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه‌سوتا نشان می‌دهد: افزودن حدود یک‌مشت گردو به رژیم غذایی در طول روز می‌تواند با فوایدی برای کیفیت کلی رژیم غذایی مرتبط باشد و سلامت را در کنار روند پیری

بهترین خوراکی‌ها برای حفظ سلامت در دوران پیری

تحریریه زندگی آنلاین : داده‌های مطالعه جدید متخصصان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه‌سوتا نشان می‌دهد: افزودن حدود یک‌مشت گردو به رژیم غذایی در طول روز می‌تواند با فوایدی برای کیفیت کلی رژیم غذایی مرتبط باشد و سلامت را در کنار روند پیری ارتقاء دهد.متخصصان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه‌سوتا طی یک مطالعه 20 ساله روی بیش از 3000 زن و مرد سیاه‌پوست و سفیدپوست 18 تا 30 ساله دریافتند شرکت‌کنندگانی که در نوجوانی و جوانی به‌طور منظم گردو مصرف کرده بودند، در سنین بالاتر فعالیت بدنی بیشتر، رژیم غذایی باکیفیت‌تر و قلب سالم‌تری داشتند.متخصصان اشاره می‌کنند که توضیح احتمالی برای نتایج می‌تواند به دلیل ترکیب منحصربه‌فرد مواد مغذی موجود در گردو و تأثیر آن‌ها بر سلامت باشد.گردو تنها آجیل درختی است که منبع عالی امگا 3 آلفا لینولنیک اسید است. تحقیقات نشان می‌دهد آلفا لینولنیک اسید ممکن است در سلامت قلب، سلامت مغز و پیری سالم نقش داشته باشد. علاوه‌ بر این، دو عدد گردو حاوی انواع مواد مغذی مهم دیگر برای حمایت از سلامت کلی بدن است.گردو همچنین انواع آنتی‌اکسیدان‌ها ازجمله پلی‌فنول‌ها را به بدن می‌رساند. به‌طورکلی، متخصصان، این نتایج را گزارش کردند:مصرف‌کنندگان گردو ازنظر فعالیت بدنی، نمرات بالاتری نسبت به مصرف‌کنندگان سایر انواع آجیل و کسانی که اصلاً آجیل مصرف نمی‌کردند، داشتند. در مقایسه با مصرف‌کنندگان سایر انواع آجیل‌، خوردن گردو با شاخص توده بدنی پایین‌تر، دور کمر کمتر، فشارخون پایین و سطح تری گلیسیرید خون پایین‌تر همراه بود همچنین مصرف گردو با افزایش وزن کمتر در طول دوره مطالعه همراه بود.در مقایسه با مصرف‌کنندگان آجیل‌های دیگر، مصرف‌کنندگان گردو به‌طور قابل‌توجهی غلظت گلوکز خون ناشتای کمتری داشتند، درحالی‌که مصرف‌کنندگان سایر آجیل‌ها، کلسترول LDL بالاتری داشتند. در ضمن متخصصان دریافتند که گنجاندن گردو در رژیم غذایی در دوران بزرگ‌سالی با افزایش کیفیت کلی رژیم غذایی در مقایسه با مصرف‌کنندگان سایر آجیل‌ها ارتباط دارد.به گزارش مدیکال اکسپرس، تغییرات شگفت‌انگیز و سالم در الگوی غذایی مصرف‌کنندگان گردو نشان می‌دهد که گردو ممکن است به‌عنوان پلی برای کمک به افراد در ایجاد عادات غذایی سالم عمل کند.

 بیشتربخوانید:

تاثیر حالات روحی بر تغذیه سالمندان

لزوم توجه به تغذیه سالمندان

 

 

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان