شمار شهدای غزه به ۳۵ هزار و ۲۳۳ نفر رسید

رژیم صهیونیستی با گذشت بیش از هفت ماه از آغاز حملات به نوار غزه همچنان به بمباران این منطقه ادامه می‌دهد.

همزمان با تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نقاط مختلف نوار غزه و ارتکاب جنایت علیه فلسطینیان این منطقه، رسانه‌های فلسطین از افزایش شمار شهدا خبر دادند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های فلسطین، رژیم صهیونیستی با گذشت بیش از هفت ماه از آغاز حملات به نوار غزه همچنان به بمباران این منطقه ادامه می‌دهد.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی طی 24 ساعت گذشته پنج کشتار و جنایت دیگر در این باریکه مرتکب شده است.

طبق اعلام این وزارتخانه در این حملات، 60 فلسطینی شهید و 80 نفر زخمی شدند و شمار شهدای غزه تا این لحظه به 35 هزار و 233 نفر و تعداد مجروحان نیز به 79 هزار و 141 نفر رسیده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین 15 مهرماه 1402برابر با هفتم اکتبر 2023، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از 45 روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه 1402 برابر با 24 نوامبر 2023، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد. این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام 10 آذر برابر با اول دسامبر 2023 به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

کابینه جنگ رژیم اسرائیل 17 اردیبهشت ماه 1403 برابر با 6 می 2024 نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تائید کرد و ارتش این رژیم، از 18 اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.

این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما اسرائیل ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان