روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

دمنوش لاغری

دمنوش لاغری شاید آن چیزی باشد که بسیاری از ما از آن به‌عنوان راهی میانبر و آسان برای لاغری استفاده می‌کنیم. لاغری، داشتن اندامی متعادل، دوری از رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا یا هزینه‌های زیاد مشاوران تغذیه گاهی باعث می‌شود برای یک بار هم که شده افرادی که چربی زیادی دارند و اصلاً با رژیم‌های سخت میانۀ خوبی ندارند، دمنوش لاغری را استفاده کنند.

دمنوش لاغری

دمنوش لاغری شاید آن چیزی باشد که بسیاری از ما از آن به‌عنوان راهی میانبر و آسان برای لاغری استفاده می‌کنیم. لاغری، داشتن اندامی متعادل، دوری از رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا یا هزینه‌های زیاد مشاوران تغذیه گاهی باعث می‌شود برای یک بار هم که شده افرادی که چربی زیادی دارند و اصلاً با رژیم‌های سخت میانۀ خوبی ندارند، دمنوش لاغری را استفاده کنند.

در باب اهمیت اهمیت دمنوش لاغری

زمانی که در یک شرایط سخت روحی و تنش‌زا قرار می‌گیریم، گاهی دچار افزایش اشتها و پرخوری می‌شویم که در نتیجه اختلال متابولیسم‌های سلولی باعث افزایش چاقی می‌شود. در این زمان دمنوش‌ها علاوه بر اینکه باعث از‌بین‌رفتن استرس می‌شوند، غذا را سریعاً دفع کرده و جذب کامل آن را غیرممکن می‌کند، چربی‌های مضر بدن را سوزانده و چربی‌های دریافت‌شده را نیز غیرقابل‌نفوذ می‌کند.

از قدیم همیشه شنیده‌ایم که بهترین راه درمان هر چیزی، درمان گیاهی و طبیعی آن است. دمنوش لاغری هم یک راه طبیعی و گیاهی است. این نوشیدنی با افزایش سوخت‌وساز بدن و داشتن آنتی‌اکسیدان‌های قوی برای از‌بین‌بردن چربی‌ها و بافت‌های از‌بین‌رفته، علاوه بر کمک به لاغری، باعث افزایش حساسیت سلول‌های بدن به انسولین شده و در نتیجه قند خون را کاهش می‌دهد. نمی‌توان از مهم‌ترین نقش دمنوش‌ها، یعنی آرام‌بخش‌بودن صرف‌نظر کرد. پس با‌توجه‌‌به این نکته که درمان طبیعی معمولاً روند رسیدن به یک نتیجه مطلوب در رژیم‌های غذایی را به دنبال دارد، قصد داریم چند دمنوش لاغری که باعث کاهش اشتهای شما و کمک به چربی‌سوزی بدن می‌کند را به شمامعرفی کنیم.

  • دمنوش رازیانه

این دمنوش با افزایش سرعت متابولیسم درون سلولی باعث مصرف سریع‌تر کالری و درنتیجه تبدیل‌شدن آن به انرژی می‌شود که چربی‌سوزی را به دنبال دارد. این دمنوش لاغری علاوه بر کمک به امر چربی‌سوزی، کاهش اشتها را نیز به همراه دارد.

برای تهیه این دمنوش مقداری از دانه‌های رازیانه را بر‌حسب مقدار مصرف با آب بجوشانید و بعد از صاف‌کردن میل کنید.

  • دمنوش کرفس و چای سبز

کرفس از معدود مواد خوراکی است که کالری منفی داشته و سخت‌هضم‌شدن آن باعث لاغری می‌شود. دمنوشی که ترکیبی از کرفس و چای سبز باشد تأثیر زیادی در روند چربی‌سوزی و لاغری دارد.

اما برای تهیه این دمنوش چه چیزی لازم است؟

نصف قاشق پودر برگ کرفس را داخل یک لیوان آب جوش ریخته و دو قاشق چای سبز به آن اضافه کنید. لیوان را به دور از جایی گرم گذاشته و بعد از گذشت 5 دقیقه دمنوش را میل کنید. از چاشنی زعفران نیز می‌توان برای طعم‌دار کردن این دمنوش استفاده کرد.

  • دمنوش قاصدک و نعنا

کبد عضوی تأثیر‌گذار در از‌بین‌بردن سلول‌های چربی و تبدیل آن به انرژی مورد‌نیاز بدن است که موجب سوخت‌وساز بدن و ثابت‌ماندن قند خون و در‌نتیجه تنظیم اشتهای فرد می‌شود. پس کبد مهم‌ترین نقش را در چربی‌سوزی و کاهش وزن دارد اما برای پاکسازی و محافظت از آن چه چیزی پیشنهاد می‌شود؟
دمنوش قاصدک و نعنا با ترکیباتی که دارند مانع از آسیب‌رسیدن به سطح کبد می‌شود. برای تهیه این دمنوش یک قاشق چای‌خوری برگ نعنای خشک را همراه با یک قاشق چای‌خوری برگ قاصدک خشک، داخل لیوان ریخته و سپس یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و در لیوان را ببندید. بعد از گذشت یک ربع ساعت، این دمنوش را از صافی رد کنید و سپس میل کنید.

  • دمنوش دارچین

اینکه اشتها تحت‌تأثیر میزان قند خون است، یک واکنش انکار‌ناپذیر است. متعادل‌بودن سطح قند خون باعث از‌بین‌رفتن اشتهای بی‌مورد می‌شود و در نتیجه از چربی‌های اضافه بدن به نحو مطلوب‌تری استفاده خواهد شد. دارچین به دلیل اینکه تأثیر زیادی در تنظیم سطح قند خون دارد می‌تواند راهی مناسب برای کاهش اشتها و لاغری باشد. مقدای پودر و چوب دارچین را درون لیوان ریخته و یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید. پس از اینکه در لیوان را پوشاندید به مدت حدود 20 دقیقه صبر کنید و سپس این دمنوش را میل کنید.

  • دمنوش گزنه

این دمنوش علاوه بر کمک به امر چربی‌سوزی و کاهش وزن، نشاط‌آور بوده و خستگی و بی‌حوصلگی را نیز از بین می‌برد که این موارد استرس‌زا نیز به‌نوبۀ‌خود باعث افزایش اشتها می‌شوند.

دو قاشق برگ خشک شده گزنه را داخل قوری ریخته و مقداری آب به آن اضافه کنید و مثل دم‌کشیدن یک چای صبر کنید. دمنوش شما آماده است!

به پایان این پست رسیدیم. اگر همچنان بحث‌های مربوط به لاغری برایتان جذاب است خواندن این پست‌ها در روزچین پیشنهاد می‌کنیم.

با بهترین میوه‌‌های لاغر‌کننده آشنا شوید
روغن زیتون برای لاغری شکم
شکلات تلخ و لاغری

این مقاله را در شبکه‌های اجتماعی بازنشر دهید
نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر