روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

اهمیت الحاقیه در قرارداد کار

یک کارشناس اختلافات کارگری و کارفرمایی درباره اهمیت وجود الحاقیه در قرارداد کار بین کارگر و کارفرما توضیحاتی داد.

اهمیت الحاقیه در قرارداد کار

وحید حاجی زاده کارشناس اختلافات کارگری و کارفرمایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: متأسفانه اکثر کارفرمایان  و مدیران اداری در قراردادی که با نیروهای خود منعقد می‌کنند، هیچ گونه الحاقیه‌ای وجود ندارد.

او تصریح کرد: اگر قرارداد کار را بخواهیم به صورت استاندارد در نظر بگیریم و سفته یا چک ضمانت از کارگران دریافت کنیم و بخواهیم بعدا نسبت به آن اقدام کنیم، نیازمند آن هستیم که قرارداد کار ما الحاقیه‌ای داشته باشد.

حاجی گفت: موضوع عدم افشای اسرار و اطلاعات تجاری که در قرارداد کار به آن اشاره می‌شود نیازمند این است که امضای تعهدنامه و قرارداد مربوط به عدم افشای اسرار و اطلاعات تجاری از نیروهای کار به صورت جداگانه اخذ شود و به عنوان الحاقیه قرارداد کار باشد.

این کارشناس اختلافات کارگری و کارفرمایی با بیان اینکه تحویل لوازم ایمنی و بهداشتی، خودرو، ارائه آموزش‌های لازم و ... به کارگران باید به صورت الحاقیه ثبت شود، گفت: در قرارداد تمام تعهدات کلی وجود دارد و در الحاقیه‌ها نیز باید این موارد حتما رعایت شوند.

او گفت: شرح وظایف و تعهدات کارگران باید به صورت جداگانه  ابلاغ شود و در متمم قرارداد باید این امر اتفاق افتد، همچنین اگر قراردادی الحاقیه های لازم را نداشته باشد در آینده برای کارفرما مشکل ساز خواهد بود.


بیشتر بخوانید


نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر