افزایش شمار فوتی‌های ایران در حج/ چند ایرانی در عربستان دفن شدند؟

ستاد حج ایران در مکه از فوت ۲۷ زائر ایرانی از ابتدای حج تا کنون خبر داد و اعلام کرد:‌ حدود یک سوم از زائران ایرانی هنوز در عربستان هستند.

افزایش شمار فوتی‌های ایران در حج/ چند ایرانی در عربستان دفن شدند؟

به گزارش خبرآنلاین، ستاد حج ایران در مکه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تا بامداد یکشنبه (17 تیرماه 1403) نزدیک به 58 هزار نفر از عربستان راهی ایران شده‌اند و جمع زائران و عوامل باقیمانده در عربستان بیش از 28 هزار و 500 نفر است. همچنین نزدیک به 70 درصد از زائران ایرانی از مکه خارج شده‌اند.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، تا بامداد یکشنبه (17 تیرماه) بیش از 18 هزار و 500 زائر ایرانی در قالب 136 کاروان در مکه حضور دارند و تعداد حجاج در مدینه نیز 10 هزار و 48 نفر در قالب 72 کاروان است.

همچنین، تا بامداد یکشنبه 42 هزار و 290 زائر و عوامل از فرودگاه مدینه و 15 هزار و 542 نفر هم از طریق فرودگاه جده به ایستگاه‌های پروازی در ایران انتقال یافتند.

ستاد مکه با اشاره به انتقال مجموعاً 414 کاروان به ایران اضافه کرد که زائران این کاروان‌ها با 248 پرواز هواپیمایی ایران‌ایر از دو فرودگاه مدینه و جده راهی کشورمان شدند.

این ستاد همچنین از جان باختن 27 زائر ایرانی در عربستان خبر داد و اشاره کرد که پیکر 12 نفر از جان‌باختگان در عربستان دفن شده و 9 پیکر نیز به ایران منتقل شده‌اند و انتقال دیگر پیکرها نیز در حال پیگیری است.

بنابر اعلام سازمان حج و زیارت، امسال 87 هزار و 650 زائر و عوامل کاروان‌های ایرانی از استان‌های مختلف ایران عازم سرزمین وحی شدند و خروج آنها از عربستان از طریق دو فرودگاه مدینه و جده از یکم تیرماه آغاز شده است.

233233

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر