دلار به سمت بالاتر می‌رود ؟

کارشناسان اقتصادی با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال، معتقدند بانک مرکزی تلاش زیادی کرده است که دلار را به نیمه پایین کریدور ۵۰ هزار تومانی برگرداند. آنها به ارزپاشی و جریان‌سازی خبری و تزریق اخبار اشاره می‌کنند، اما می‌گویند بازار، قیمت‌های کف کریدور را دیگر قبول ندارد و با افزایش تقاضا قیمت به سمت بالاتر کریدور برگشته است.

دلار به سمت بالاتر می‌رود ؟

به گزارش خبرآنلاین، قیمت دلار امروز با افزایش محدود 200 تومانی در نیمه کریدور 50 هزار تومانی نوسان داشت. برخی فعالان بازار ارز خواست سیاست‌گذار را حفظ قیمت در محدوده‌های فعلی می‌دانند. بازیگران بازار ارز می‌گویند فعلا ریسک جدیدی در بازار وجود ندارد و دلار در حرکت رنج خود، نهایتا بتواند نوسانات روزانه 100 تا 500 تومانی را ببیند.

تحلیلگران اقتصادی با اشاره به سیاست‌های کلان دولت مبنی بر مهار تورم، معتقدند سیاست‌گذار توانسته با تزریق منابع به بازار ارز، قیمت اسکناس دلار را در محدوده معاملاتی فعلی تثبیت کند. از دیدگاه معامله‌گران نیز محدوده قیمتی فعلی کف مطمئنی برای تصمیم‌گیری و ورود به بازار ارز به حساب می‌آید. .

با توجه به اینکه در روزهای اخیر، ریتم حرکت قیمت دلار پیوسته در روند کاهشی قرار داشت به نظر می‌رسد بانک مرکزی با کمک اخبار و ارزپاشی توانسته بازار را تحت تاثیر قرار دهد و عملا عرضه و تقاضا در توازن با یکدیگر قرار گرفته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، کارشناسان اقتصادی با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال، معتقدند بانک مرکزی تلاش زیادی کرده است که دلار را به نیمه پایین کریدور 50 هزار تومانی برگرداند. آنها به ارزپاشی و جریان‌سازی خبری و تزریق اخبار اشاره می‌کنند، اما می‌گویند بازار، قیمت‌های کف کریدور را دیگر قبول ندارد و با افزایش تقاضا قیمت به سمت بالاتر کریدور برگشته است.

با توجه به ارزش ذاتی 62 هزار تومانی دلار، به نظر می‌رسد گپ منفی قیمت و ارزش ذاتی این اسکناس به 20 درصد رسیده است. برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند بازار آماده حرکت جدید و خیز برای شکست سقف قیمتی قبلی است.

پوند در آستانه کانال 70 هزار تومانی قرار گرفت
روند قیمت در بازارهای مالی روز سه‌شنبه 17 بهمن در بیشتر ارزها افزایشی بود. درهم در کانال 15 هزار پیشروی کرد و با قیمت 15 هزار و 110 تومان معامله شد. قیمت تتر افزایشی شد و روی رقم 55 هزار و 150 تومانی قرار گرفت.علاوه بر آن پوند انگلیس نیز که نسبت به روز گذشته افزایش 800 تومانی داشت، با رقم 69 هزار و 920 تومان معامله شد. قیمت یورو در چهارمین روز هفته افزایش 500 تومانی داشت و به 59 هزار و 820 تومان رسید.

220

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان