مزایا و معایب اکستنشن مو !

اضافه کردن مو (ا‌کستنشن) در لابه‌لای موهای طبیعی، حدود ۳۵ سال است که همگانی شده ولی تب و تاب آن در ۱۰ سال اخیر بالا گرفته است. در این روش دسته‌ های باریک موهای طبیعی یا مصنوعی از جنس نایلون یا موهای طبیعی را در لا‌به‌لای مو اضافه می‌‌ کنند

مزایا و معایب اکستنشن مو !
خوب یا بد، درست یا غلط، در این سال‌ هایی که تب جراح ی‌های زیبایی بدجوری بالا‌ گرفته و محصولا‌ت آرایشی هر روز بیشتر از دیروز تولید و مصرف می‌ شوند، موهای اضافی هم به این بازار وارد شدند و مشتری‌های خودشان را پیدا کردند.

اضافه کردن مو (ا‌کستنشن) در لابه‌لای موهای طبیعی، حدود 35 سال است که همگانی شده ولی تب و تاب آن در 10 سال اخیر بالا گرفته است. در این روش دسته‌ های باریک موهای طبیعی یا مصنوعی از جنس نایلون یا موهای طبیعی را در لا‌به‌لای مو اضافه می‌‌ کنند. بعضی از این روش، برای بلندتر کردن موهایشان و برخی برای پرپشت نشان دادن آن استفاده می‌ کنند. البته می‌ توانید این موهای اضافی را در رنگ‌ هایی متفاوت با موهای طبیعی خودتان انتخاب کنید و از آن به عنوان های‌ لایت یا مش استفاده کنید. این موها اگر جنس مناسبی داشته و به وسیله فرد آموزش دیده‌ای در لابه‌لای موهای طبیعی اضافه شوند، کاملا با موهای طبیعی مخلوط شده و غیرقابل تشخیص‌ خواهند شد.   

کار را بدهید به کاردان

قبل از اینکه اقدام به این کار کنید، با کسانی که قبلا این کار را انجام داده‌ اند صحبت کنید و درباره مشکلاتشان پس از اضافه کردن مو و یا احیانا مزایایی که این کار دارد، مشورت کنید. امکان دارد شما فقط زیبایی ظاهری، موهای بلند و پرپشت را ببینید ولی از مشکلاتی مانند چسبندگی در لابه‌لای موها و یا گره خوردن آنها بی‌ خبر باشید.

حتما کسی را برای اضافه کردن مو به موهای طبیعی‌ تان انتخاب کنید که آموزش دیده باشد و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد چون تمیزی کار و اضافه کردن صحیح موها، در زیبایی و سلامت بعدی موها و پوست سر موثر است. بسیاری از شرکت‌هایی که محصولات اکستنشن را عرضه می‌ کنند، نحوه استفاده از آن را به افراد متقاضی آموزش داده و مدرک یا گواهی پایان این دوره آموزشی را به آنها می‌ دهند.

در جلسه اول، معمولا این موهای اضافی بر روی بخش کوچکی از موهای شما اضافه می‌ شوند تا شما بتوانید از رنگ، بلندی و جنس آنها مطمئن شوید. در این جلسه، مشاور زیبایی وضعیت فعلی موهای شما را بررسی می‌ کند و به شما می‌ گوید که موها و پوست سر شما توانایی نگهداری موهای اضافی را دارد یا نه. همچنین شما در این جلسه با مراقبت‌ های بعد از اکستنشن و عوارض آن آشنا خواهید شد.

بهترین روش اکستنشن مو

اضافه کردن مو در لابه‌لای موهای طبیعی،‌ روش‌ های بسیار متفاوتی دارد اما یکی از ساده‌ترین آنها، روشی است که در اینجا توضیح می‌دهیم. ابتدا یک دسته باریک از موهای شما جدا شده و کمی بالاتر از ریشه موها، محلول چسبناک خاصی مالیده می‌شود و یک دسته باریک از موهای اکستنشن بر روی آن قرار می‌ گیرد. به وسیله گیره یا انبرک ویژه‌ ای این موها به هم فشرده شده و حرارت انبرک، چسب را ذوب کرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می‌ چسبند. این روش به نام اتصال حرارتی معروف است.

البته علا‌وه بر این روش، با کلیپس و نخ نیز می‌ توان موهای مصنوعی را به موهای طبیعی متصل نگه داشت. فراموش نکنید که اضافه کردن مو، حتما باید به وسیله یک فرد آموزش دیده و با تجربه انجام شود. شما نمی‌ توانید خودتان این کار را انجام دهید چون علاوه بر اینکه باید چند ساعت دستانتان را بالا نگه دارید و احتمالا‌ً خسته ‌شوید، ممکن است موها را به طور صحیح و در محل مناسب نچسبانید و نهایتاً موهایتان کوتاه و بلند و نامرتب به نظر بیایند.

موهایی که قد می‌ کشند

شما هر اندازه‌ که بخواهید، می‌ توانید طول موهایتان را بلند کنید ولی حداکثر آن 26 تا 30 سانتی‌ متر است. به این نکته توجه کنید که هر چه طول موهای مصنوعی و مقدار آنها بیشتر باشد، فشار بیشتری به پوست سرتان وارد خواهد شد چون وزن این موها زیاد خواهد شد. این فشار زیاد ممکن است موجب آسیب موهای طبیعی شما شود. بهترین طول موی اضافه شده برای خانمی که قد متوسطی دارد، 22 سانتی‌ متر و یا کوتاه‌ تر از آن است. درست مثل موهای طبیعی؟!

موهای اضافه شده را درست مانند موهای طبیعی می‌ توانید آرایش کنید، چون این موها تقریبا از کنار گوش به موهای طبیعی اضافه می‌ شوند، بنابراین شما می‌ توانید آنها را به راحتی ببافید، دم اسبی و یا شینیون کنید.

موهای مصنوعی را درست مانند موهای طبیعی‌ تان می‌توانید بشویید و نرم‌ کننده به آنها بزنید. شامپوها و لوسیون‌ های خاصی مخصوص موهای اضافی در بازار وجود دارد که می‌ توانید در هنگام خواب، شنا و… برای زیبایی و حفاظت بیشتر، از آنها استفاده کنید.


معایب و فواید اکستنشن مو که باید بدانید!!

اکستنشن مو هرگز درد ندارد

اگر کسی به شما گفت اضافه کردن مو، کمی درد دارد و درد در حین کار و یا پس از آن طبیعی است، به هیچ‌ وجه، حرف او را نپذیرید. در یکی دو روز اول شاید احساس کنید که چیز اضافه‌ ای روی سر شما وجود دارد ولی این احساس با درد متفاوت است و طی چند روز برطرف می‌ شود. هنگامی که موهای اضافی در لابه‌لای موهای شما اضافه می‌شوند، شما نباید به هیچ‌ وجه احساس کشیدگی و درد داشته باشید. درد در حین کار یا بعد از آن نشانه این است که در روش کار مشکلی وجود دارد و فشار زیادی به ریشه‌های موهای طبیعی و پوست سر شما وارد شده است.

خداحافظی با موهای بلند

بیشتر اکستنشن‌ ها حدود 3 تا 4 ماه در لابه‌ لای موهای شما دوام می‌ آورند. بعد از گذشت این زمان، کم‌کم چسبندگی موها کم شده و موهای اضافی، شل شده و در نهایت جدا خواهند شد.البته بعضی‌ ها، اکستنشن را فقط برای مدت کوتاهی مثلا به اندازه حضور در یک جشن ازدواج می‌ خواهند و بعد از آن، موهای اضافی را برمی‌ دارند. بنابراین دوام این موها بستگی به نظر شما و نحوه مراقبت از آنها دارد.

اگر بخواهید بدانید که این موها پس از چه مدت از کف سر شما فاصله می‌ گیرند باید گفت که سرعت رشد موها در ماه، تقریبا در حدود 1/25 سانتی‌ متر و در سال حدود 15 سانتی‌ متر است. هر چه سن شما بیشتر باشد، سرعت رشد موهایتان کاهش می‌ یابد و بنابراین موها دیرتر از کف سر شما فاصله می‌گیرند.  

مضرات اکستنشن مو

این یک واقعیت است که اکستنشن، به موهای شما آسیب می‌ رساند. چسبی که برای اضافه کردن موهای اضافی استفاده می‌شود می‌ تواند به ریشه موها آسیب رسانده و یا موجب موخوره شود. بنابراین بعد از برداشتن موهای اضافی، همواره نوک موهایتان را کوتاه کنید.

از طرف دیگر اگر مقدار زیادی مو با طول بلند را به لابه‌ لای موهای تان اضافه کنید، فشار زیاد ناشی از وزن زیاد موها بر پوست سرتان، موجب ریزش موهای طبیعی و کم‌ پشت شدن موهایتان خواهد شد.

بعضی افراد نیز به دلیل کشش زیاد موها، دچار سردرد می‌ شوند. گاهی چسب و یا خود این موهای مصنوعی موجب ایجاد حساسیت در پوست‌ سر خواهند شد.

مطلب آخر اینکه اگر بخواهید یک‌ باره موهایتان را بلند کنید و همیشه آنها را به همان شکل نگه دارید، باید منتظر آسیب آن باشید ولی استفاده از موهای اضافی، برای مدت کوتاه و فقط چند سانتی‌ متر بلندتر، خطرات و مشکلات کمتری را در پی دارد. 

اصول پنجگانه مراقبت از موهای اکستنشن

موها را با یک برس بسیار نرم و مرحله به مرحله ا‌ز پایین به بالا شانه کنید.
در هنگام خوابیدن باید موهای خود را در بالای سرتان جمع کنید، قرار دادن این مو‌ها در زیر سر، موجب نامرتب شدن و گره خوردنشان به یکدیگر خواهد شد.
موهای اضافه را نباید خودتان در خانه رنگ کنید.
برای جلوگیری از درهم پیچیدگی موها همواره دست خود را به داخل حاشیه موهای اضافه شده برده و به سمت پایین بکشید.
از تافت و سایر حالت‌دهنده‌های حاوی سیلیکون بر روی موهای اضافه شده استفاده نکنید. این کار باعث می‌شود که موها از محل اتصال خود جدا شوند.
 
 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان