درخواست سعید جلیلی برای فراهم کردن زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به جماران گفت: آن سیاست کلی که رهبری بر روی آن تاکید داشتند این است که باید زمینه‌های حضور گسترده مردم و مشارکت بالا فراهم شود.

درخواست سعید جلیلی برای فراهم کردن زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که اقدام شورای نگهبان با توجه به تاکیدات چند باره‌ی مقام معظم رهبری در خصوص مشارکت بالا چگونه بود؟ گفت: آن چیزی که اهمیت دارد این است که انتخابات جایی است که ملت انتخاب می‌کنند و موفقیت کشور ما در انقلاب اسلامی با حضور ملت بوده است. هر چقدر مردم این امکان برایشان فراهم باشد که بتوانند در رقابت‌ها، مشارکت این انتخاب را دقیق‌تر، موثرتر با حضور گسترده‌تر انجام دهند حتما آثار آن برای کشور یک آثار پربرکتی خواهد بود و همه باید به این هدف کمک کنند. هر کسی یا دستگاهی کاری می‌کند، باید این موضوع را به عنوان اصل اساسی مورد توجه قرار دهد.

بنا به روایت جماران، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد عملکرد شورای نگهبان افرود: باید ارزیابی شود. بحث‌هایی که وجود دارد یک سازوکارهایی در آن قرار داده شده؛ با توجه به اینکه به افراد شناختی نداریم. اما آن سیاست کلی که رهبری بر روی آن تاکید داشتند این است که باید زمینه‌های حضور گسترده مردم و مشارکت بالا فراهم شود. یکی از مواردی که به مشارکت بالا کمک می‌کند رقابت است؛ در رقابت نیز افراد باید نگاه‌های مختلف را عرضه کنند. شورای محترم نگهبان با این نگاه خیلی از آن بحث‌هایی که وجود دارد را انجام داده و بیان کردند، برای یک کرسی 40 نفر می‌توانند رقابت کنند و این یک عرصه‌ی بسیار خوب است.

219218

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان