نیروگاه خورشیدی ۸۰ مگاواتی در کرمانشاه افتتاح می‌شود

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب از جزو برنامه بودن احداث نیروگاه خورشیدی ۸۰ مگاواتی در استان کرمانشاه خبر داد.

نیروگاه خورشیدی 80 مگاواتی در کرمانشاه افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، جعفر الفتی‌نیا، ظهر امروز شنبه (21 بهمن ماه) در نشست خبری با خبرنگاران که در سالن جلسات برق منطقه‌ای غرب برگزار شد اظهار کرد: در حالی که ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ظرفیت تولید برق استان کرمانشاه 64 مگاوات بود، امروز این میزان به 2221 مگاوات رسیده که رشد 35 برابری نسبت به قبل از انقلاب را نشان می‌دهد.

وی افزود: طول خطوط انتقال برق قبل از انقلاب 335 کیلومتر بود و میزان هم اکنون به 3237 کیلومتر رسیده که تقریبا رشد 10 برابری داشته است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب تصریح کرد: قبل از انقلاب 81 هزار مشترک برق داشتیم که این آمار هم اکنون به 832 هزار مشترک برق رسیده که رشد 10 برابری را در مقایسه با قبل از انقلاب تجربه کرده است.

وی عنوان کرد: در سال جاری پیک مصرف برق استان کرمانشاه 970 مگاوات بوده و این میزان قبل از انقلاب 55 مگاوات بوده است و هم اکنون کار احداث واحد شماره سه نیروگاه دالاهو با 290 مگاوات ظرفیت در حال انجام است که امیدواریم تابستان سال آینده وارد مدار شود.

وی بیان کرد: برای افزایش ظرفیت نیروگاه زاگرس هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم که قرار است این نیروگاه از نیروگاه گازی به نیروگاه سیکل ترکیبی تبدیل شود که البته افتتاح آن به امسال و سال آتی نمی‌رسد.

الفتی‌نیا افزود: احداث 80 مگاوات نیروگاه خورشیدی شامل یک نیروگاه 60 مگاواتی در سرپل ذهاب و یک نیروگاه 20 مگاواتی در کرمانشاه در برنامه است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای غرب با اشاره به توانمندی های استان کرمانشاه در زمینه تولید برق، گفت: اکنون ما 2 برابر نیاز استان برق تولید می‌کنیم.

وی تشریح کرد: تابستان سال آینده به دلیل نداشتن بارندگی‌های مناسب سال سختی خواهیم داشت و باید با اطلاع رسانی در جهت مدیریت مصرف برق در استان تلاش کنیم تا گرفتار خاموشی نشویم.

این مقام مسئول گفت: در سال جاری پیک مصرف برق استان کرمانشاه 970 مگاوات بوده است و در طول تابستان سال‌های 1401 و 1402 با مدیریت مصرف برق هیچ خاموشی در شبکه برق خانگی استان نداشته‌ایم.

الفتی نیا اذعان کرد: در دهه فجر مبارک امسال 6 پروژه بزرگ صنعت برق به ارزش 431 میلیارد تومان در سه استان کرمانشاه کردستان و ایلام به بهره‌برداری رسیده است.

وی ابراز کرد: با افزایش ظرفیت پست شهرستان قصرشیرین در قالب یکی از پروژه‌های افتتاحیه دهه فجر امسال با ارزش 130 میلیارد داشته‌ایم و با این افزایش ظرفیتی که اعمال شد، در اربعین پیش رو هیچ خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای نخواهیم داشت.

مدیر عامل برق منطقه‌ای غرب بیان کرد: در سال آینده برق پایداری را در پایانه مرزی خسروی خواهیم داشت، هر چند در اربعین گذشته نیز با وجودی که قریب یک میلیون نفر در پیاده‌روی اربعین از مرز خسروی در استان کرمانشاه تردد کردند، قطعی برق نداشته‌ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مهمترین پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال توسعه پست 230 کیلو ولت نیروگاه بیستون در استان کرمانشاه بود و نیز دیگر پروژه‌ها در بیجار و مریوان هم افتتاح شده‌اند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان