خودزنی رژیم صهیونیستی؛ ۲ اسیر کشته شدند

گردان‌های القسام از کشته شدن ۲ اسیر صهیونیست در حملات این رژیم خبر داد.

خودزنی رژیم صهیونیستی؛ 2 اسیر کشته شدند

به گزارش خبرآنلاین به نقل از الجزیره، گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که در 96 ساعت گذشته در نتیجه بمباران مداوم رژیم صهیونیستی علیه غزه 2 اسیر صهیونیست کشته و 8 اسیر دیگر به شدت مجروح شدند.

القسام اعلام کرد که در سایه نبود امکانات درمانی، مسئولیت حیات و زندگی اسرا برعهده رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایسنا پیش از این نیز چندین اسیر صهیونیست در جریان حملات این رژیم کشته شدند.

اخیرا روزنامه نیویورک‌تایمز با استناد به آنچه اطلاعات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد، نوشت چندین تن از افرادی که پیش از این گمان می‌رفت در غزه اسیر باشند، اکنون تایید شده که در همان هفتم اکتبر کشته شده‌اند.

مقامات رژیم صهیونیستی نتیجه‌گیری کرده‌اند از 136 اسیری که انتظار می‌رفته در نوار غزه باشند، دست کم 32 نفر کشته شده‌اند.

چهار مقام صهیونیستی که با روزنامه نیویورک تایمز گفت‌وگو کرده‌اند، ضمن اعلام این خبر، افزودند که رژیم صهیونیستی به خانواده‌های این 32 نفر اطلاع‌رسانی کرده است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در صبح روز هفتم اکتبر عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا 24 نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد.

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری مشترک با «شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر درباره ارائه پاسخ به پیشنهاد آتش‌بس از سوی حماس گفت: ما در حال بررسی پاسخ حماس هستیم. ما اسرائیل را در جریان این پاسخ گذاشتیم و در روز چهارشنبه جزئیات این پاسخ را با آن‌ها درمیان خواهیم گذاشت. کارهای زیادی باید انجام بگیرد. اما آمریکا همچنان باور دارد که توافقی می‌تواند حاصل شود.

310310

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان