تزریق واکسن جدید به کودکان در ۷ استان

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز تزریق دو واکسن روتاویروس و پنوموکوک در هفت استان کشور گفت: «درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در تمام مراکز دولتی وابسته به وزارت بهداشت انجام می‌شود.»

تزریق واکسن جدید به کودکان در 7 استان

بهرام عین‌اللهی امروز در حاشیه مراسم "پویش ملی کودک سالم، ایران سلامت" اظهار کرد: امروز از دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس که اهمیت بسیار زیادی در پیشگیری از بیماری‌ها در کودکان دارد رونمایی کردیم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: پنوموکوک می‌تواند بیماری‌های زیادی در کودکان ایجاد کند و سالانه 1500 کودک به خاطر این بیماری فوت می‌کنند یا بستری می‌شوند و شایع‌ترین عارضه آن سینه پهلو است. روتاویروس نوعی ویروس است که باعث بروز علائمی مانند اسهال می‌شود و تعداد زیادی از کودکان دچار مشکلات گوارشی و مشکلات هاضمه می‌شوند و مجبور به بستری آن‌ها می‌شویم و واکسن روتاویروس که امروز رونمایی شد نیز می‌تواند از این بیماری پیشگیری کند.

 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: قرار است در هفت استان کشور، واکسن پنوموکوک در سنین 2 و 4 و 12 ماهگی تزریق شود؛ واکسن روتاویروس نیز خوراکی است و در 2 و 4 و 6 ماهگی به کودکان داده خواهد شد.

عین‌اللهی با اشاره به سابقه بیش از 40 ساله واکسیناسیون کودکان در کشور بیان کرد: در کشور ما به بالای 90 درصد کودکان واکسن تزریق می‌شود و مرگ و میر کودکان به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است. امیدواریم با تکمیل زنجیره واکسیناسیون در کشور بتوانیم از سایر بیماری‌ها نیز پیشگیری کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از رایگان شدن درمان کودکان زیر 7 سال در بیمارستان‌های دولتی خبر داد و اضافه کرد: بیماری در کودکان می‌تواند عوارض پایدار ایجاد کند و ممکن است فردی به دلیل فقر به دنبال درمان بیماری کودکش نرود و به همین دلیل هیئت دولت با درمان کودکان زیر 7 سال موافقت کرده است.

وی ادامه داد: ما در تمام مراکز دولتی وابسته به وزارت بهداشت به صورت رایگان خدمات سرپایی و بستری را به کودکان ارائه می‌کنیم و با وجود همه تحریم‌ها روی کودکان سرمایه‌گذاری می‌کنیم، زیرا افراد به طور میانگین تا 70 سالگی عمر می‌کنند و بنابراین سلامت آینده کودکان‌مان با درمان رایگان آن‌ها تأمین خواهد شد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان